צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  מרכז תלמים תעסוקה

  תלמים תעסוקה הינו מרכז תעסוקה וחווה חקלאית שיקומית שהוקמה בשנת 2004 בקיבוץ מגידו ונותנת מענה תעסוקתי לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, לאנשים על רצף האוטיזם ושיקום. 

  במרכז ובחווה ישנם מגוון ענפי תעסוקה, ענפי חקלאות ובנייה אקולוגית המאפשרים לחברים בחירה בין עיסוקים. 

  אנו שמים דגש על העשרת הידע המקצועי ושימוש במגוון תמיכות, רגשית, חברתית ותפקודית כאמצעי להעצמה אישית של החברים במרכז.  הצלחת המרכז טמונה בטיפוח ופיתוח מיומנויות תעסוקתיות כדי לסייע בהשמות מוצלחות בשוק העבודה החופשי, במתן מענה רגשי לחברים במרכז וביצירת קשרים ושיתופי פעולה עם הקהילה, דוגמת פעילות משותפת עם בתי ספר, למידה במסגרות אקדמאיות כמו מכללת עמק יזרעאל ושילוב ש"ש, מתנדבים מהארץ ומחו"ל. 

  קבוצות עבודה– חוות סוסים, דיר כבשים, חקלאות אורגנית, בנייה אקולוגית, מטעי זיתים ופירות, גידול במנבטה, פינת חי, יצירה ואומנות, קבוצה טיפולית לאנשים על רצף האוטיזם, ענף תעשיה- עבודה יצרנית, מטבח.

  מרכז יום טיפולי סיעודי – נותן מענה לאנשים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית ברמה טיפולית וסיעודית ואנשים על הרצף האוטיסטי, בגילאי 21 ומעלה.  במרכז יום ניתנים שירותי טיפול אישיים (ארוחות, היגיינה, מתן טיפול תרופתי ועוד); ושירותים מקצועיים פרא-רפואיים וטיפוליים כגון פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת, הידרותרפיה, טיפול באומנות, גינון טיפולי ועוד. לכל חבר במרכז נבנית תכנית אישית, המכוונת למתן מענה מותאם לצרכיו האינדיבידואלים. 

  אנשי צוות וטיפול– הבסיס להצלחה ותחושת המסוגלות של כל חבר טמון ומבוסס בקשר היומיומי שבאים במגע החברים עם אנשי צוות וטיפול הנותנים מענה לצרכים הרגשיים בדרכים מגוונות. 

  צוות כולל- מנהלת, עובדות סוציאליות, מרפאות בעיסוק, קלינאית תקשורת, אחות, רכזת חינוך, רכזת תפעול, טיפול באומנות, רכיבה טיפולית, מדריכים, ש"ש ומתנדבים.

  חוגים– במסגרת התעסוקה החברים נהנים גם מחוגי העשרה: חוג אפייה ובישול, חוג אופניים, צילום וכו‘

  מרכז מבקרים –

  בחוות תלמים הוקם מרכז מבקרים שמטרתו להפגיש בין חברי החווה לקהילה, להשפיע על הסביבה וליצור דיאלוג באמצעות פעילויות משותפות בנושאי קיימות ושמירה על הסביבה. לשם כך קיבלנו הכרה ממשרד התיירות הכוללת 50 שעות ייעוץ, וקורס הכשרה מדריכי תיירים לחברי החווה. 20 מחברי החווה סיימו את הקורס וקיבלו תעודת מדריך תיירים. התעודה מעצימה ומאפשרת לחברי תלמים לקיים סיורים ולעבוד מול הקהל הרחב המגיע לחווה. לתאום סיור ופעילות בחווה ניתן לפנות לחנה גינת בטל- 052-3638114.

  קישור לאתר תלמים – www.tlamim.org

  צרו קשר איתנו

  נייד-0542288367

  מייל tlamim.tasuka@gmail.com

  rana.s.87@gmail.com

   

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים