צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  שירותי תעסוקה

  "רמות" מעניקה רצף פתרונות תעסוקה עבור אוכלוסיות מיוחדות: מוגבלות שכלית התפתחותית, אוכלוסיית השיקום, אוטיזם, בריאות הנפש, דרי רחוב והתמכרויות.

  אנו רואים חשיבות רבה בשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה אשר תורמת לאיכות החיים ושילוב בקהילה.

  אנו בונים תכנית אישית עבור כל לקוח ומתאימים עוברו את מסגרת התעסוקה המתאימה לו. התאמה על פי רמת תפקוד ודאגה לצרכים הפיזיים, החברתיים והרגשיים באמצעות אנשי צוות מקצועי המלווה את התהליכים.

  אנו שואפים למימוש הפוטנציאל הטמון בכל אחד, שיפור מיומנויות תעסוקתיות, בניית תכניות קידום אישיות וחתירה לשילוב בשוק העבודה החופשי.

  מרכזי תעסוקה

  תלמים תעסוקה

  תלמים תעסוקה הינו מרכז תעסוקה וחווה חקלאית שיקומית שהוקמה בשנת 2004 בקיבוץ מגידו ונותנת מענה תעסוקתי לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, לאנשים על רצף האוטיזם ושיקום.

  במרכז ובחווה, ישנם מגוון ענפי תעסוקה, ענפי חקלאות ובנייה אקולוגית המאפשרים לחברים בחירה בין עיסוקים.

  אנו שמים דגש על העשרת הידע המקצועי ושימוש במגוון תמיכות, רגשית, חברתית ותפקודית כאמצעי להעצמה אישית של החברים במרכז.  הצלחת המרכז טמונה בטיפוח ופיתוח מיומנויות תעסוקתיות כדי לסייע בהשמות מוצלחות בשוק העבודה החופשי, במתן מענה רגשי לחברים במרכז וביצירת קשרים ושיתופי פעולה עם הקהילה, דוגמת פעילות משותפת עם בתי ספר, למידה במסגרות אקדמאיות כמו מכללת עמק יזרעאל ושילוב ש"ש, מתנדבים מהארץ ומחו"ל.

  לפרטים נוספים

  תעסוקה בטבע מרכז תלמים-מגל

  הכשרה תעסוקתית מעצימה בסביבת בעלי חיים שהוכשרו לכך, במתחם חווה נרחב מונגש ומקורה הנפרש בין שדותיו ומטעיו של קיבוץ מגל.

  במקום צוות אנשי מקצוע וטיפול מוסמכים ומנוסים בתחומם בסיוע מתנדבים, אשר מלווים ומדריכים להקניית מיומנויות חיים והרגלי עבודה תוך בחירה אישית בין מתחמי הפעילות השונים: אורווה, כלביה, מתחם חיות בר ומשק, מתחם גינון.

  אפשרויות תעסוקה נוספות למתאימים מחוץ למרכז, בענפי הקיבוץ ובעסקים שונים באזור.

  אפשרות לרכישת פעילויות טיפוליות משלימות במתחם:

  • רכיבת סוסים טיפולית.
  • טיפול באמצעות כלבים – אימון / אילוף.
  • טיפול באמצעות בעלי חיים.

  לפרטים נוספים

   

  תעסוקה נתמכת – עבודה בשוק החופשי

  תעסוקה בשוק החופשי – שילוב של אנשים עם מוגבלות בעלי יכולות הן מבחינה רגשית והן מבחינה פיזית לתעסוקה. השילוב נעשה בתנאי עובד מעביד ( לאחר כחודש ימי עבודה מתקיים אבחון של משרד התמ"ת לקביעת שכר מינימום מותאם לפי יכולות העובד).

  האדם שיוצא לתעסוקה שהיא נתמכת מלווה על ידי רכז תעסוקה בתדירות לפי הנדרש (מינימום אחת לחודש). התעסוקה מאפשרת התפתחות אישית עבור אותו אדם, עצמאות, חיזוק המסוגלות האישית והשתלבות בחברה.

  לפרטים נוספיםshimrit.mesika@gmail.com

  קבוצת הכשרה – עבודה מוגנת במפעלים

  קבוצת ההכשרה מיועדת לאנשים בעלי מוטיבציה ומסוגלות להשתלב בעבודה בשוק החופשי ועדיין זקוקים לתמיכה וליווי של מדריך/ה.

  בקבוצת ההכשרה אנו מכשירים את החברים ומקנים ידע ומיומנויות בתחום התעסוקה חיזוק העצמאות ויכולות תעסוקתיות.

  העבודה במסגרת קבוצתית מעצימה ומחזקת את החברים.

  לפרטים נוספים – rjob@maonrt.net

  מפעל נרות

  פרויקט תעסוקה תעשייתי, חדשני ופורץ דרך בשיתוף חברת נרות "מאור ישראל". מטרת הפרויקט לייסד אפיק תעסוקה מכבד במתכונת מפעלית לדיירי מעון רמת טבריה, בשילוב עם עובדים מקצועיים מהקהילה בלב אזור התעשייה בטבריה.

  דיירי המעון יוצאים בכל בוקר למפעל בו הם מקבלים הכשרה מקצועית בליווי אנשי צוות ואנשי מקצוע תוך התאמת המשימות והמטלות ליכולותיהם ולרצונם.

  לפרטים נוספים – kateren@maonrt.net

  מרכזי תעסוקה מעוניים

  מרכזי תעסוקה בתוך המעונות מאפשרים לדיירים הזקוקים לסביבה מוגנת ומותאמת להשתלב בתעסוקה כמידת יכולתם ולקבל שכר עבור עבודתם, גם אם אינם יכולים לצאת לתעסוקה חיצונית. במרכזים אלה משלבים את שעות העבודה עם שעות פעילות של מטפלים ממקצועות הבריאות כגון פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ועוד, על מנת להגדיל טווחי פעילות ולהתאים את סביבת העבודה לצרכי הדיירים . במרכזים אלה מושם דגש על תעסוקה פשוטה יחסית המאפשרת חוויית הצלחה גם לדיירים בעלי יכולות פיזיות מועטות וכן משולבות בסדר היום פעילויות העשרה וחינוך באמצעותן מופעלים הדיירים בצורה אקטיבית ומהנה.

   

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים

   אפשרויות תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים יסייעו להם לאורך השתלבותם בחברה. החל מעבודה בחוות חקלאיות, מפעלים ועד מרכזי יום – באמצעות התעסוקה הנתמכת, ניתן יהיה לספק לשלל אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים את הצעד הראשון לעבר עתיד עצמאי. לקבלת מענה נוסף בתחום זה, ניתן לפנות אל קבוצת רמות. קבוצה זו החלה את דרכה במעון רמת טבריה, ומאז ועד היום היא מתמחה בהתאמת מגוון שירותים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים ולמתמודדים עם הפרעות נפשיות.


   תעסוקה לאנשים עם מוגבלות שתעזור לממש את הפוטנציאל האישי

   ישנן אפשרויות תעסוקה שונות המיועדות לאנשים עם צרכים מיוחדים. על מנת לבצע את ההתאמה באופן המדויק ביותר, רצוי לפנות אל קבוצת רמות. הקבוצה הוקמה מתוך אמונה בזכותו של כל אדם לחיים בעלי משמעות ותוכן. זאת ועוד, תוך שימת דגש על ייחודיות, בחירה ומיצוי הזכויות והפוטנציאל האישי.

   תעסוקה נתמכת – לקחת את הצעד הראשון

   בעמנו אנו חיים, כאשר החברה הינה מגוונת – וכוללת קבוצות שונות באוכלוסייה. החל מאוכלוסיות בעלות מוגבלות שכלית התפתחותית, אוכלוסיות המתמודדות עם אוטיזם, בריאות הנפש ועוד – כל איש ואישה מחזיקים בשיווין הזדמנויות. מעבר לכך, טמון בהם פוטנציאל אותו יש לממש ולהגשים. הדרכים לכך רבות, כאשר אחת האפשרויות הבולטות כוללת את המענה הבא: תעסוקה נתמכת.

   כאשר אנו מדברים על אפשרות זו, הכוונה היא אל תעסוקה אשר איננה מתקיימת במסגרת מוגנת או במרכזי עבודה שיקומיים. למעשה, מדובר בתעסוקה המתקיימת במקומות עבודה שונים בקהילה, ובליווי של גורמים שיקומיים המקשרים בין המעסיקים לבין המועסקים. כך, ניתן לשמור כראוי על שוק פתוח, תוך שמירה על תנאי עובד-מעביד מיטיבים ואופטימליים. במקביל, נמנעת פגיעה של קצבת הנכות של המועסק.

   אפשרויות התעסוקה הנתמכת הן רבות, כאשר הן כוללות שלל פעילויות בחוות חקלאיות, מרכזי יום סיעודיים, במפעלים ועוד. בזכות מקומות אלו ואחרים, ניתן יהיה לשלב אוכלוסיות שונות – ולסייע להם בצעד הראשון שלהם בעולם.

   תעסוקה נתמכת בצפון

   מטרתה של תעסוקה נתמכת היא לספק סביבת עבודה למגוון אוכלוסיות כדוגמת בעלי מוגבלויות, מתמודדי נפש ועוד. מדובר במענה מקצועי, איכותי ומוקפד המסייע למגוון אנשים להשתלב בשוק העבודה בארץ – ובהתאם לכישוריהם ורצונותיהם. החל מחוות חקלאיות, מרכזי יום ועד עבודה מוגנת במפעלים, מדובר באפשרויות מגוונות ביותר. לפרטים נוספים על נושא זה, ניתן לפנות אל קבוצת רמות. החזון של קבוצת רמות מתבסס על האמונה בזכותו של אדם לחיים בעלי משמעות ותוכן. זאת ועוד, תוך שימת דגש על ייחודיות, בחירה ומיצוי פוטנציאל אישי.

   השילוב הראוי- תעסוקה נתמכת לנפגעי נפש

   ישנן דרכים רבות ומגוונות באמצעותן ניתן לשלב אוכלוסיות עם מוגבלויות בחברה הכללית. זאת כאשר התעסוקה הנתמכת היא דוגמא בולטת ובעלת ערך מוסף. על מנת לאתר את מקום העבודה המתאים ביותר עבור המועסק, ניתן לפנות אל קבוצת רמות. כך ניתן יהיה לבצע את ההתאמה המדויקת ביותר בין המועסק למעסיק – ולמצות את הפוטנציאל הטמון בכל אחד ואחת.

   אנו רואים במרכז יום תעסוקתי מסגרת בסיסית המספקת טיפול ותעסוקה לאנשים עם מוגבלויות בתפקוד גבוה ונמוך. התמיכה ניתנת ברמות שונות ובשלבים שונים בתהליך השיקום התעסוקתי. מרכז היום אחראי על הכנה וליווי של המקומות הקולטים אנשים לתעסוקה נתמכת, דבר המבטיח את הצלחת השיקום ומקנה למועסק ביטחון וכתובת בעת הצורך. תכניות העשרה ודיור בקהילה מכילה הם רק חלק קטן מהשירותים שמציעה קבוצת רמות. עם מעל 40 שנות ניסיון אנו מלווים אנשים עם צרכים מיוחדים ובעזרת כוח האדם הרגיש והמנוסה שלנו מלמדים אותם את כל מה שהם צריכים על מנת להחזיר להם את החיוך לפנים. צרו עמנו קשר ונדאג לתת לכם עצות מועילות כיצד ניתן לשפר את איכות חייכם או חיי הקרובים והאהובים שלכם.

   שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה הינו דבר חשוב מאין כמותו לעצמם, למשק הישראלי ולחברה כולה. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלהמ"ס) לשנת 2012 (הסקר האחרון הנעשה עד כה) יותר ממיליון וחצי בני אדם המהווים 18% מכלל אוכלוסיית ישראל הם בעלי מוגבלות כזאת או אחרת. המוגבלויות מתחלקות לכמה וכמה סוגים וכמובן רמות התפקוד של הנכה בכל מגבלות ספציפית. המוגבלות יכולה להיות מוגבלות פיזית, מוגבלות ראייה, מוגבלות שמיעה, מוגבלות נפשית או מוגבלות שכלית-התפתחותית. רבים מהם מועסקים ללא תלוש משכורת על מנת שקצבתם לא תיפגע. אולם, ההשערה סוברת כי ישנם לפחות 300 – 400 אלף אנשים אינם עובדים כלל.

   שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה

   תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים תינתן לכל אדם שוועדת אבחון קבעה כי הינו בעל מוגבלות שכלית, אוטיזם או הנמכה קוגניטיבית. האדם או משפחתו צריכים להגיע ולראות את מרכזי התעסוקה השונים הקיימים באזור מגוריהם ולאחר שהחליטו על מקום העבודה עליהם לפנות לעו"ס במחלקה לשירותים חברתיים באזור מגוריהם  בכדי לבקש הפנייה למרכז היום. ישנם אנשים בעלי מוגבלות קלה אשר יכולים להשתלב בשוק החופשי ולקבל מעמד של עובד- מעביד ושכר עפ"י בחון התעסוקה שיעברו ישנם מרכזי תעסוקה הפועלים כמרכזים חברתיים לרמות הנמוכות.  מחקרים רבים מצביעים על כך שבעזרת תהליך מקצועי וליווי נכון אותם אנשים משיבים לעצמם את הביטחון והדימוי העצמי, מחזקים את מעמדם החברתי ומוכיחים לא פעם שהם אינם נופלים מהעובדים אחרים ובמקרים רבים אף עושים עבודה טובה יותר.

   שירותי תעסוקה של השירות לטיפול בקהילה הם מגוון של תכניות תעסוקה הנבדלות זו מזו ,מצד אחד ,בהיקף התמיכה ובמידת הליווי הניתן בהן, ומצד שני  ,במידת העצמאות , רמת השילוב בקהילה והדרישות מאנשים עם פיגור שכלי. המטרה ביצירת מגוון תכניות כאלה היא לעודד ולאפשר לאנשים בעלי פיגור שכלי מעבר בין תכניות התעסוקה, באופן שכל אחד  יוכל למצוא תכנית המותאמת ליכולותיו ותפקודו. ככל שיפתח מיומנויות וכישורים נוספים הוא  יוכל להתקדם על פני הרצף לתכניות המאפשרות תפקוד עצמאי יותר (פחות מתווכות). התכניות מהוות מענה תעסוקתי-טיפולי שנועד לסייע לאדם בעל פיגור שכלי, לממש את הפוטנציאל התעסוקתי שלו, ובמקביל ,לאפשר לו להמשיך את חייו כחלק מהקהילה,  בביתו או במסגרות דיור בקהילה. ישנם רמות שונות של העזרה אשר מוצעת לאדם בהתאם למצבו. כפי שציינו ישנם אנשים אשר צריכים הדרכה מלאה, ייעוץ וליווי עוד בשלב הטרום תעסוקתי על מנת להכינו לטבילת האש הראשונה, דרך תעסוקה מעברית שהיא בעצם הצעדים הראשונים בעולם התעסוקה וכלה בתעסוקה נתמכת שזאת כבר באמת קפיצה למים העמוקים, עד למצב שבו האדם צובר מספיק ביטחון על מנת לתפקד באופן עצמאי. ישנם מקרים בהם האדם מקבל גם עזרה גם לאחר שהצליח להשתלב בחברה. אך כאמור, כל מקרה לגופו.

   שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה – יתרונות רבים

   החברה הישראלית חותרת לשוויון זכויות עבור אזרחיה. פעולה חשובה זו נוגעת גם לבעלי מוגבלויות. בין אם מדובר באנשים הנמצאים על הספקטרום האוטיסטי, אנשים בעלי צרכים מיוחדים ובין אם מדובר באנשים המתמודדים עם אתגרים אחרים – גם להם ניתנה הזכות לחיות חיים מלאים, מכובדים ובריאים. זאת ועוד, מבלי להיות מודרים או מושפלים בכל מקום ומקום אליו יכנסו.

   לאור כל זאת, ישנה חשיבות רבה בכל הנוגע אל שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה. חשוב להדגיש, בשלב זה, כי ישנו איסור אפליית עובד על רקע היותו בעל מוגבלות. כמו כן, שילובם של אנשים אלו בשוק העבודה מחזיק ביתרונות רבים: מתן עצמאות כלכלית לעובדים, תחושת ערך עצמי גבוהה, תחושה של תרומה לקהילה ולסביבה, רכישת מיומנויות חברתיות ומקצועיות ועוד.

   כדי ללמוד עוד על אפשרויות התעסוקה השונות המיועדות לבעלי מוגבלויות, רצוי לפנות אל הגורמים המוסמכים לכך, ולקבל את המענה הדרוש. על ידי סקירתן של אפשרויות אלו, נוכל לקדם את החברה בארץ – ולסייע במימוש הפוטנציאל האישי של כל אחד ואחת.

   התהליך של תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים 

   שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה תורם רבות לשיקום עובדים אלו, החל מתחושת הערך העצמי שלהם ועד רכישת מיומנויות חברתיות. בין אם מדובר באנשים עם צרכים מיוחדים ובין אם מדובר באנשים המתמודדים עם מובלות שכלית – שילובם בשוק התעסוקה בארץ הינו משמעותי. לקבלת פרטים נוספים על נושא זה, יש ליצור קשר עם קבוצת רמות. קבוצה זו פעולת מתוך אמונה כי כל אדם זכאי לחיים בעלי משמעות ותוכן – לצד בחירה, מימוש זכויות ומיצוי פוטנציאל אישי.

   אל תחששו משילוב בעלי מוגבלויות בעבודה

   שילובם של בעלי מוגבלויות בשוק העבודה מחזיק ביתרונות רבים. החל מקידום איכות חייהם של העובדים ועד יצירת חברה שוויונית הרבה יותר – התוצאות החיוביות לא יאחרו להגיע. למידע נוסף על תחום זה, ניתן לפנות אל קבוצת רמות.

   על אפשרויות תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים

   בכל אחד ואחת מאתנו טמון פוטנציאל אותו חשוב לממש. בין אם מדובר בסט כישורים כזה או אחר, כאשר אנו מיישמים אותם בחיי היום-יום, אנו מרגישים מאושרים ועם תחושת סיפוק רבה. כאשר מדובר באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, חשוב לא פחות ואף יותר לממש את הפוטנציאל הטמון בכל אחד מהם – ולעודד אותם ליישם זאת בחייהם הבוגרים. כך ניתן יהיה להקנות להם כישורים חדשים, לחזק את אלו הקיימים ולסייע להם בעת ההשתלבות שלהם בחברה.

   כיום אפשרויות תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים הן רבות ומגוונות, כך שניתן לבצע התאמה בין המועסקים לבין הגורמים המעסיקים. במקביל, חשוב לשמור ככל הניתן על קשרי עובד-מעביד, תוך שמירה על מלוא זכויות העובד. זאת ועוד, בהתאם לחוקי העבודה, ההסכמים הקיבוציים ועוד.

   כדי לקבל מידע נוסף על אפשרויות התעסוקה הנתמכת, ולקבל מענה בכל הנוגע אל השירותים המיועדים לאוכלוסיות מיוחדות, רצוי לפנות אל מרכז המעסיק צוות מקצועי. כלומר, באמצעות שיתוף פעולה עם הגורמים במוסמכים – ניתן יהיה לאתר את התעסוקה רלוונטית – כמו גם לקשר בין העובד למעביד על הצד הטוב ביותר.

   אנשים עם צרכים מיוחדים – תעסוקה נתמכת

   תעסוקה זו הינה הזדמנות אמיתית לתעסוקה הולמת עבור אנשים בעלי צרכים מיוחדים, תעסוקה זו מסייע במימוש הפוטנציאל הטמון בכל אדם והיא מסייעת להם להשתלב בשוק העבודה בהדרגה תחילה ועם ליווי ותמיכה צמודים ולאחר מכן בליווי חלקי. בכל אוכלוסייה ישנם אנשים מיוחדים, כל אחד בדרכו שלו, אשר קצת יותר קשה לו לעבוד או ללמוד כמו כולם, אך עם הכוונה נכונה ניתן לקדם כל אדם ולהעניק או לעתים רק להחזיר את הביטחון העצמי עד לשיפור מעמדו החברתי, שיקום הדימוי העצמי והגעה לעצמאות מלאה. ישנה אפשרות לקבל את הסיוע מהביטוח הלאומי, אולם רבים בוחרים בארגונים וחברות אשר עושים עבודת קודש ומתמחים בסיוע שכזה.

   תעסוקה שהיא נתמכת היא בעצם שילוב של אנשים עם מוגבלות שכלית, אוטיזם ושיקום שאינם יודעים כיצד לעשות את הצעד הראשון בעולם התעסוקה והם צריכים יד מכוונת. בעזרת גורם מקצועי -שיקומי המתווך בין המעסיק למועסק ומלווה אותו תוך כדיי קבלת משוב מהמעסיק, ניתוח המצב וייעוץ על המשך הדרך. הפגישות תלויות ברמת המוגבלות ישנן פגישות שיערכו אחת לשבוע ויהיו שיתקיימו אחת לחודש , מידת התמיכה במועסק יכולה להיות החל מבקרה וייעוץ וכלה בהדרכה מלאה על הדרך להשתלב בשוק העבודה.

   מחקרים רבים מצביעים על כך שאצל בעלי מוגבלויות המשתלבים אט אט בשוק העבודה חל שיפור ניכר במעמדם החברתי ובתסמינים הקליניים של מצבם. יחד עם זאת הם זוכים להוכיח לכל הסובבים שבהרבה מקרים מדובר בדעות קדומות ושהם יכולים לחיות, ללמוד ולעבוד בחברה בדיוק כמו כולם. במקרים רבים הליווי של המדריך השיקומי אינה מסתיימת בכך שהאדם המשתקם התחיל בעבודתו, השתלב והטביע חותם, אלא גם בתקופה שלאחר מכן.

   כבר למעלה מ – 40 שנים חלפו מאז שקבוצת רמות הקימה את מעון רמת בטבריה. הקבוצה פועלת רבות לשילוב אנשים בעלי מוגבלויות להשתלב בקהילה ובעזרת מתנדבים רבים מהארץ ומחו"ל דואגת לפעילויות שנות, אירועים חברתיים, טיולים ועוד… מעבר לזה כמובן, החברה מספקת אנשי מקצוע בעלי יידע וניסיון רבים ומספקת שירותי דיור, קהילה וכמובן, תעסוקה נתמכת. צרו עמנו קשר ונדאג שגם אתם או הקרובים לכם ישתלבו בתעסוקה המתאימה ליכולותיכם.

   תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים היא הרבה מעבר לתעסוקה, היא עבודת קודש. אומרים "לכל איש יש שם", הדבר נכון גם לגבי יכולותיהם של אנשים. ישנם אנשים מיוחדים שיכולים לתרום רבות אך אינם יודעים היכן להניח את הרגל ולעשות את הצעד הראשון. לשם כך ישנה תכניות שיקום של קבוצת רמות לשיקומם ושילובם בחברה על מנת שיוכלו לעבוד בארגונים וחברות שונות.

   למדינה חשוב שילוב של בעלי מוגבלויות בשוק העבודה

   אם כן, כאמור יש פערים גדולים וחוסר אחידות בין האנשים אותם מגדיר כמשרד הכלכלה כבעלי מוגבלויות לבין אלו אותם מגדיר המוסד לביטוח לאומי. הפערים מגיעים למאות אלפי אנשים ומוערכים בכחמישה מיליארדי שקלים אותם מפסידה המדינה בשל כך. כך או כך, על כולם מוסכמת העובדה שללא כל קשר לפערים ההשתתפות של בעלי המוגבלויות בשוק העבודה היא בעלת אחוז נמוך ביותר ביחס למדינות המערב.

   בעל עסק אשר החליט להעסיק בעל מוגבלות כזאת או אחרת לא יפעל דרך הצינורות הרגילים ויצטרך להיעזר בחברות השמה ייעודיות, ארגוני נכים, בתי חולים וכדומה. כמו כן, עוד שוני המובא בהעסקת העובד הוא בשלב ריאיון העבודה בו על המעסיק יהיה לגלות רגישות כלפי המועמד ונכותו, בין אם זה עיוורון, חירשות או מוגבלות שכלית, כל אחד לגופו ולרמת תפקודו. ריאיון העבודה יהיה הזדמנות טובה לייצר פתיחות עם העובד בעל המוגבלות, לברר את צרכיו ושאיפותיו ובכל להכין את השטח בהתאם. גם פיזית וגם נפשית.

   להתחיל נכון, להתחיל עם קבוצת רמות

   במסגרת כלל השירותים שקבוצת רמות נותנת תוכלו למצוא גם קהילה נתמכת אשר מלווה על ידי אנשי המקצוע הוותיקים והמנוסים בתחומי השיקום וכמו כן שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה והתעסוקה. עם יחס אישי וחיוך רחב אנו צועדים צעד בצעד לבניית הביטחון והדימוי העצמי של החברים בקהילה ואט אט מחזירים אותם למסלול האור שבקצה המנהרה. צרו עמנו קשר על מנת שנוכל ללוות גם אתכם או את אהוביכם.

   תעסוקה לאוטיסטים בתפקוד גבוה

   אוטיסטים בתפקוד גבוה הם במרבית המקרים אנשים כמעט כמו כל אדם נורמטיבי אחר, שמסוגלים לנהל מערכות יחסים ותקשורת בצורה אחראית ובוגרת. על אף האתגר והלכות היכולת של אוטיסטים בתפקוד גבוה לייצר סביבה חברתית ואישית אפקטיבית היא עניין שבשגרה, ומשום כך הם גם פעמים רבות מעוניינים להשתלב בחיי החברה ולהפוך להיות עובדים במרכזי תעסוקה. היום, קיימים יותר ויותר מרכזי תעסוקה לאוטיסטים בתפקוד גבוה שהם משלבים כוחות עם הארגונים הגדולים ביותר במשק הישראלי ויוצרים את סביבת החיים המתאימה גם לאנשים עם בעיות חברתיות ואתגרים אישיים מורכבים, כמו אוטיסטים בתפקוד גבוה. אנחנו בארגון רמות מציעים תעסוקה לאוטיסטים בתפקוד גבוה והם משלבים כוחות עם הארגונים המעניינים והגדולים ביותר במשק כדי לייצר את שגרת החיים והתעסוקה המתאימה לבני המשפחה שלכם.

   תכנון תעסוקה לאוטיסטים בתפקוד גבוהה – יוצר שגרת חיים בריאה

   אם יש דבר אחד חשוב מאוד וצריך לזכור בנוגע למשימת היצירה של תעסוקה לאוטיסטים בתפקוד גבוה היא שהם מדובר על משימה שתשפיע גם על חייהם של האוטיסטים עצמם אבל גם על האירגונים שמשתתפים בפרויקטים וגם על החברה הישראלית כולה. מצד אחד אוטיסטים אשר משתתפים בפרויקטים של תעסוקה לאוטיסטים בתפקוד גבוה זוכים לשגרה את יום שעוזרת להם להתמודד עם החששות והפחדים, וכך הם משפרים את מצבם האישי והחברתי. מן הצד השני הארגונים והחברות, כמו גם ללקוחות הקצה והחברה הישראלית כולה מרוויחים מעצם העובדה ש אוטיסטים משתלבים בחברה והופכים להיות חלק משמעותי בשגרת החיים של כולנו. יש יתרונות רבים שהופכים את חוויית התעסוקה לאוטיסטים לחוויה כל כך חשובה בחברה הישראלית המודרנית.

   גם אוטיסטים יכולים לתרום לחברה, בדרכם

   כמו שאתם מצליחים להבין, אנחנו בארגון רמות מאמינים בשילוב של אוטיסטים בתפקוד גבוה בחיי החברה והקהילה באופן יומיומי. אנחנו מאמינים שלכל אחד יש את הדרך לתרום בדרכו וכולנו ביחד, יכולים להפוך את החברה הישראלית לחברה הרבה יותר שוויונית. כך שכל אחד יכול למצוא את המסגרת המתאימה לתפקודו החברתי אצלנו בארגון וביחד אנחנו ניצור את החיים הטובים ביותר שמתאימים לכם.

   משרות חברתיות

   סיימתם לימודי עבודה סוציאלית ואתם מחפשים את עצמכם בשוק העבודה? כמות המשרות גדולה מידי ואתם מאבדים את עצמכם בתוך ים של משרות חברתיות? כל מה שאתם רוצים זה מקום עבודה מגוון, עם משמעות ותנאים שיכבדו את עבודתכם? תרשו לי להציג בפניכם את האתר של מעון רמות, שעושה סדר בבלאגן, ומציע עבורכם מגוון רחב של משרות עם משמעות, עם אוכלוסיות מגוונות, עבודה בצוותים רב מקצועיים, רכישת ניסיון משמעותי בתחום האוכלוסיות המיוחדות ותנאים הוגנים ומכבדים.

   משרות חברתיות בכל רחבי הארץ

   תהליך חיפוש המשרות יכול להיות מייגע ומתיש. השוק מוצף במשרות רבות, וקשה למצוא משרה שעונה על כל התנאים: עניין, צבירת ניסיון, הדרכה צמודה, שכר הולם ונגישות למקום מגורים מרכזי. בין שלל המשרות ניתן למצוא משרות משרדיות בהן מעבירים את רוב היום בכתיבת דוחות, משרות שוחקות שתוך זמן קצר מאבדים בהן עניין או משרות מעניינות מאוד אך מיקומן בכפרים מרוחקים אשר מצריך את העתקת מקום המגורים לשם. בתחום העבודה עם אוכלוסיות מיוחדות ניתן למצוא משרות חברתיות אשר עונות על כל הצרכים. עבודה מעניינת עם אוכלוסיות שונות, התנהלות בצוות רב מקצועי וצבירת ניסיון עצום בתחום, עבודה פרטנית וקהילתית, תנאים ושכר בהתאם לצו ההרחבה, ואפשרויות עבודה בתוך ערים מרכזיות כמו: תל אביב, חיפה, באר שבע ועוד.

   תפקיד העובדים הסוציאליים בעבודה עם אוכלוסיות מיוחדות

   העבודה עם אוכלוסיות מיוחדות היא עבודה מגוונת מאוד, אשר מצריכה היכרות מעמיקה עם סוגי המוגבלויות השונים. משרות חברתיות של עובדים סוציאליים בתחום האוכלוסיות המיוחדות דורשות יצירתיות, יכולת עבודה עם צוות רב מקצועי ואמונה באדם. תפקיד העובד הסוציאלי במסגרות השונות כולל שיחות פרטניות עם דיירי המסגרות, ניהול שיחות קבוצתיות, סיוע במיצוי זכויות ובניית תוכנית טיפול אישית לכל דייר על פי צרכיו, רצונותיו ויכולותיו. היתרון במשרות מהסוג הזה, הוא הגיוון בתפקיד וצבירת הניסיון העצום מתוך יצירת קשרים עם גורמים קהילתיים ומקצועיים שעוטפים את הדייר. מעון רמות מעסיק עובדים סוציאליים רבים בתחום כבר למעלה מ-40 שנה. לאורך השנים, מלבד ההשקעה בדיירי המסגרות, ניתנת חשיבות רבה לפיתוח וקידום אנשי הצוות בכלל והעובדים הסוציאליים בפרט.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים