צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  סוגי חלופת מעצר לבני נוער

  לבני נוער בגילאי העשרה, המעורבים בהליך בית המשפט והוצא נגדם צו מעצר ניתנת חלופת מעצר לנוער באמצעות הפעלה משותפת של הארגון קבוצת רמות, המספק מתקן מוגן ובטוח עבור בני נוער אלו. לאחר מכן, בזמן השהייה של בני הנוער בהוסטל, מוגש מטעם הארגון דו"ח על התנהלותו והתקדמותו של הנער לבית המשפט בשאיפה לקבל מסגרת טיפולית קבועה יותר לילד. לרבים מבני הנוער הזקוקים לחלופת מעצר, ואלו שפונים לעזרה חוו חינוך בעייתי ומסובך, ולרוב הם מגיעים מבתים קשים. קבוצת רמות שמה דגש רב על עזרה לבני נוער אלו, כדי למנוע מהם להגיע לשולי החברה, אלא מתוך רצון לעזור להם לחזור למסלול ולשפר את חייהם.

  אילו יתרונות של לשירותי חלופת מעצר לנוער?

  לאחר פניה אל חלופת מעצר לבני נוער כל הטיפול האלטרנטיבי בנערים מתנהל במקום אחד. בני הנוער מקבלים טיפול פרטני וקבוצתי מצוות של אנשי מקצוע מיומנים בגישה מקיפה. לטיפול זה גורמים פסיכולוגיים, התנהגותיים, חברתיים, חינוכיים ותזונתיים הכלולים כולם בתוכנית הטיפול. הטיפול ניתן בסביבה מטיבה ומסבירת פנים, אך בכל זאת נאכפים גבולות נוקשים. בני הנוער מובלים בלוח זמנים מסודר המשלב מערך נהלים מקצועי שנועדו לארגן את הנערים כמה שיותר לפני שהם מתחילים בפיתוח תכנית טיפול ארוכת טווח.

  מטרות של חלופת מעצר לנוער

  על ידי הקמת מערכת חלופת מעצר לנערים, פיקוח וטיפול מקצועי עשויים להפחית את הסיכון של נערים אלו לפגוע בעצמם ולהרחיק אותו מהכלא.

  איסוף מידע על הילד לצורך הערכה והצעת הצעות.

  שיתוף פעולה ותיאום עם לשכת המבחן וכן ליווי וסיוע בהליך המשפטי.

  במהלך שהותו באלטרנטיבה יקבל הצעיר תגובה טיפולית מלאה.

  חינוך הצעיר עם מענה המותאם לרמת ההבנה שלו.

  המתקן פתוח מסביב לשעון, בכל ימות השנה, על מנת לשמש בית לנזקקים לטיפול רפואי וכן לאלו הזקוקים להזדמנויות חינוכיות ושיקומיות. המרכז הקהילתי מעניק מגוון הזדמנויות חינוכיות לנערים, לרבות תוכניות העשרה וייעוץ חינוכי חברתי בשעות אחר הצהריים. התחזוקה השוטפת של הבית היא באחריות בני הנוער, מה שמלמד אותם התנהלות עצמאית נכונה. לקבלת מידע מפורט צרו קשר עם קבוצת רמות.

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים