צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  בריאות הנפש

  דיור בריאות הנפש

  רמות בתחום בריאות הנפש מספקת שירותי שיקום – דיור מוגן והוסטלים – איכותיים ומקיפים לאוכלוסיית נפגעי הנפש בקהילה, עפ"י עקרונות השיקום וההחלמה ועפ"י הסטנדרטים של משרד הבריאות.

  אנו מאמינים שתקווה היא רכיב חיוני בהחלמה, האדם הוא המומחה. חייבת להתקיים בחירה חופשית של האדם ,על פי גישה זו הינו שותף. אנו פועלים מתוך תפיסה ערכית של שמירה ונוכחות קבועה של כבוד האדם.

  תכניות שיקום : אנו מתאימים בשיתוף מלא עם הדייר תכנית שיקומית אישית ייחודית לו, בכדי לאתר עמו את נקודת החוסן. חשוב לנו לתת את התמיכה והסיוע הנכון להתנהגותו המסתגלת של האדם באופן שיוכל לרכוש כלים ומיומנויות חיים, לבטא את צרכיו ורצונותיו. התוכנית השיקומית רבת גישות והיא מקיפה את כל היבטי החיים של האדם.

  מעבר לקהילה תומכת: כל תכנית העבודה האישית והמערכתית מובילה בסופו של דבר שהדיירים יהיו מסוגלים ויהיו בעלי מוטיבציה לעשות את המעבר מהוסטל לקהילה תומכת שבה יוכלו לממש ולהביא לידי ביטוי את חוזקם ויכולתם להשתלב באופן המרבי ביותר בקהילה.

  אדם עובד, שלמד לנהל את תקציבו, מנהל אורח חיים בריא יותר ומתנדב בקהילה, אדם שעשה את המעבר ממגורים עם 30 אנשים לדירת שותפים בבניין נורמטיבי עם שכנים מסוגים שונים – הוא אדם חופשי.

  מסגרות דיור בריאות הנפש

  להיות מתאמת טיפול –

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   דיור מוגן סל שיקום

   התמודדות עם פגיעה נפשית יכולה להוות קושי משמעותי בחייו של האדם, לגרום לחוסר תפקוד ותחושת תסכול. מתמודדי נפש רבים מגיעים להבנה כי על מנת לשפר את מצבם, עליהם לבקש עזרה חיצונית שתתמוך בהם. אך גם כאשר הגיעו להחלטה זו, פעמים רבות, חוסר המודעות או הכרת השירותים הקיימים לאנשים עם פגיעה נפשית, גורמים לכך שהאדם מוותר על זכויות המגיעות לו. בשל כך, הוקמה תוכנית מדינית בשם סל שיקום. תוכנית זו ניתנת לכל אדם מעל גיל 18 המוכר כבעל 40 אחוזי נכות לפחות, ומטרתה לפרוס בפני האדם את כלל המענים להם הוא זכאי וללוות אותו. לדוגמה, כאשר מדובר על מסגרות של דיור מוגן סל שיקום ידע להפנות את המטופל למסגרת המתאימה ביותר עבורו. מעון רמות, עובד בשיתוף פעולה מלא מול וועדות סל שיקום על מנת לאפשר תהליך את התהליך השיקומי הטוב ביותר עבור הדייר.

   דיור מוגן סל שיקום וגורמי טיפול נוספים

   הזכויות להן זכאים אנשים בעלי נכות נפשית של למעלה מ-40 אחוזים, הן רבות וניתנות על ידי גורמים טיפוליים שונים. על מנת לאפשר לפונה לעבור את תהליך השיקום היעיל ביותר ולעשות זאת בצורה שעבורו תהיה נעימה ולא מאיימת, חשוב שכלל הגורמים הטיפוליים כמו הצוותים המקצועיים בתוך דיור מוגן סל שיקום, מרכזי תעסוקה ועוד, יעבדו בשיתוף פעולה מלא. שיתוף פעולה זה יכול לבוא לידי ביטוי בוועידות משותפת, בעבודות רב מערכתיות והתייעצויות מקצועיות.

   הקווים המנחים לתהליך שיקום פגועי נפש

   פגועי נפש לעיתים קרובות יתקשו לנהל משימות שגרתיות ביומיום, לעבוד באופן יציב וממושך במקום עבודה אחד, וינתקו קשרים עם משפחתם וקהילתם. אל דיור מוגן סל שיקום מפנה כאשר האדם זקוק למסגרת מלאה ועוטפת של צוות מקצועי ובית חם. בבתים אלה שמים דגש על בניית תוכנית שיקום משותפת עם הדייר, שילוב מלא או חלקי בשוק התעסוקה בהתאם ליכולותיו האישיות, פיתוח כישורי מחייה ועידוד לעצמאות ופיתוח קשרים על בני המשפחה והקהילה. מעון רמות מפעילה בתים רבים בכל רחבי הארץ אשר פועלים שנים רבות אור הקווים המנחים הללו. המסירות, המקצועית והכבוד לדייר, הם אלה אשר הופכים את המסגרות הללו לטובות בארץ.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים