04-6793088

צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  מערך דיור עפולה

  מיקום: עפולה

  אוכלוסיית היעד: מוגבלות שכלית התפתחותית קלה עד בינונית (גילאי 18 ומעלה)

  על מערך הדיור:

  מסגרת דיור בקהילה המורכבת מדירות ובתים ברחבי העיר עפולה. בכל בית מתגוררים 6 דיירים החיים בשותפות ובסיוע של אנשי צוות המקדם כל דייר למיצוי הפוטנציאל שבו לעצמאות ומעורבות בחיי קהילה.

  מטרת המערך לקדם ולשפר את איכות חיי דיירנו. אנו פועלים מתוך תפיסת ערכית של שמירה על כבוד האדם ושיח פתוח עם הדייר, משפחתו וגורמי הטיפול בו. לכל דייר נבנית תכנית קידום אישית הנותנת מענה לצרכיו ובקשותיו ומסייעת בהקניית מיומנויות שונות. הדיירים שותפים בניהול הבית, צורכים שירותים בקהילה (מרפאה, קניות, דואר, בנק), נהנים מחוגים מגוונים בשעות הפנאי על פי בחירותיהם ומשתתפים בפעילויות רבות בעיר.

  תעסוקה:

  כמחצית מהדיירים משולבים בשוק העבודה החופשי בתנאי עובד מעביד בליווי ותמיכה של רכזת תעסוקה נתמכת, חלקם בקבוצת הכשרה, והיתר בחוות תלמים תעסוקה. אנו נמצאים בקשר ישיר עם מרכזי התעסוקה ופועלים יחד לקידום אישי ומימוש פוטנציאל של כל דייר/ת.

  צוות דיור כולל:

  מנהלת, עובדת סוציאלית, רכזת פנאי ואדמיניסטרציה, אחות ופסיכיאטרית אשר מרכזות את הטיפול הרפואי, 33 מטפלים ומטפלות, מתוכם 14 מטפלות שעברו קורס הסמכה של משרד העבודה והרווחה.

  מנהלת: דורית גולדשטיין, תואר שני בעבודה סוציאלית.

  דבר המנהלת

  דורית גולדשטיין

  צרו קשר איתנו

  טלפון: 04-6591051

  מייל: dorit@rammot.co.il

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים