04-6793088

צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  דיור מוגן לנפגעי נפש

  קבוצת רמות בתחום בריאות הנפש מספקת שירותי שיקום – דיור מוגן והוסטלים – איכותיים ומקיפים לאוכלוסיית נפגעי הנפש בקהילה, עפ"י עקרונות השיקום וההחלמה ועפ"י הסטנדרטים של משרד הבריאות.

  אנו מאמינים שתקווה היא רכיב חיוני בהחלמה, האדם הוא המומחה. חייבת להתקיים בחירה חופשית של האדם ,על פי גישה זו הינו שותף. אנו פועלים מתוך תפיסה ערכית של שמירה ונוכחות קבועה של כבוד האדם.

  דיור בריאות הנפש

  תכניות שיקום : אנו מתאימים בשיתוף מלא עם הדייר תכנית שיקומית אישית ייחודית לו, בכדי לאתר עמו את נקודת החוסן. חשוב לנו לתת את התמיכה והסיוע הנכון להתנהגותו המסתגלת של האדם באופן שיוכל לרכוש כלים ומיומנויות חיים, לבטא את צרכיו ורצונותיו. התוכנית השיקומית רבת גישות והיא מקיפה את כל היבטי החיים של האדם.

  מעבר לקהילה תומכת: כל תכנית העבודה האישית והמערכתית מובילה בסופו של דבר שהדיירים יהיו מסוגלים ויהיו בעלי מוטיבציה לעשות את המעבר מהוסטל לקהילה תומכת שבה יוכלו לממש ולהביא לידי ביטוי את חוזקם ויכולתם להשתלב באופן המרבי ביותר בקהילה.

  אדם עובד, שלמד לנהל את תקציבו, מנהל אורח חיים בריא יותר ומתנדב בקהילה, אדם שעשה את המעבר ממגורים עם 30 אנשים לדירת שותפים בבניין נורמטיבי עם שכנים מסוגים שונים – הוא אדם חופשי.

  מסגרות דיור בריאות הנפש

  צרו קשר מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר

   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   דיור לנפגעי נפש

   מטרתו של דיור מוגן לנפגעי נפש הוא לספק מסגרת דיור בבית משותף עם מספר אנשים; מסגרת בה חי ומתגורר האדם לבדו. לאורך המגורים בדיור זה, ישנה תמיכה קבועה וצמודה של מדריכים. בזכות סיוע זה, מקבלים הדיירים סיוע חשוב בנוגע לביצוע הפעולות היום-יומיות. לקבלת פרטים נוספים בנושא זה, ניתן לפנות אל קבוצת רמות. החזון של הקבוצה מתבסס על האמונה כי זכותו של כל אדם לחיות חיים בעלי משמעות ותוכן. זאת ועוד, תוך שימת דגש על ייחודיות, בחירה ומיצוי הפוטנציאל האישי.

   דיור מוגן לנפגעי נפש בצפון – פיתוח העצמאות ואיכות החיים

   הדיור המוגן המיועד לנפגעי נפש משמש כמענה חשוב ביותר, שכן הוא מקנה לדייריו מיומנויות חשובות. באמצעות מיומנויות אלו, ניתן יהיה לשקם את נפגעי הנפש, ולסייע להם ביציאה לדרך עצמאית. כדי לקבל את מלוא הפרטים הדרושים, יש לפנות אל קבוצת רמות. קבוצה זו מתמחה ביצירת פתרונות מותאמים אישית לצרכים הפיזיים, החברתיים והרגשיים של אוכלוסיות מיוחדות. כל זאת, תוך שימת דגש על הקניית כישורי חיים, פיתוח עצמאות וקידום איכות החיים.

   דיור מוגן לנפגעי נפש – מענה מותאם וחשוב

   ישנן אפשרויות רבות ומגוונות באמצעותן ניתן לסייע לנפגעים בנפש – ולשקם אותם באופן המדויק לצרכים שלהם. אחת מאפשרויות אלו כוללת מגורים בקהילה. כלומר, באמצעות דיור מוגן לנפגעי נפש, ניתן יהיה לשלב אותם בתוך הקהילה כמו גם לספק עבורם מיומנויות משמעותיות לחיים עצמאיים. מדובר במענה חשוב מאין כמוהו, בייחוד לאור העובדה שהוא מתבסס על עקרון פשוט למדי: כל קבוצה ואוכלוסייה בחברה הזכות לחיות את חייה באופן עצמאי. זאת, כמובן, כאשר ניתנת התמיכה הרלוונטית לאורך כל הדרך.

   השהות עצמה בתוך הדיור המוגן מעניק לגרים בו תחושת עצמאות, כמו גם הבנה מה נדרש כדי לקיים את מגוריהם בתנאים טובים. זאת ועוד, בהתאם למספר חוקים אחריהם יאלצו לעקוב. כמו כן, הדיירים יוצאים אל הקהילה ולוקחים חלק בעבודות שונות. כך למעשה הם גם מצליחים להתפרנס וגם לצבור מיומנויות חדשות וחשובות.

   דיור מוגן למתמודדי נפש

   דיור מוגן אומנם נשמע כמו דיור שמתאים בעיקר אנשים בני הגיל השלישי, אבל לפעמים הקונוטציה של השם היא מאוד מטעה. דיור מוגן בהגדרתו הוא דיור שמאפשר חיים בסביבה בטוחה ומותאמת לאנשים שמתמודדים עם מגוון אתגרים לאורך שלבים שונים של החיים. וכך, האפשרות למצוא דיור מוגן לנפגעי נפש הופכת להיות אופציה ממשית על השולחן שעוזרת לכם ולבני המשפחה שלכם להתמודד עם אתגרים מורכבים בתחום הנפש בכל שלב של החיים. מה שאומר בעצם שיש לכם אינטרס למצוא דיור מוגן לנפגעי נפש בשלב מוקדם יחסית של החיים, עם המטרה המרכזית היא לשפר את איכות חייו של המטופל. ביחד עם אנשי הצוות המקצועיים של קבוצת רמות ניתן למצוא דיור מוגן לנפגעי נפש ולבנות תוכנית התמודדות

   תכנון דיור מוגן לנפגעי נפש – על בסיס תוכנית שמתחשבת בצרכים

   הרעיון מאחורי הכניסה דיור מוגן לנפגעי נפש הוא לא רק היצירה של מרחב מוגן ובטוח. אלא גם הבנייה ההדרגתית של תוכנית הטיפול האידיאלי האופטימלית שמתאימה את עצמה לצרכי המטופל. מרחב בטוח ומוגן הוא התחלה של סביבה רגועה יותר ומקום לבנות בו את החוסן הנפשי של המטופל. והתאמה, המרחב המוגן והבטוח נותן את ההזדמנות להתבונן פנימה על כל הבעיות הנפשיות שמעת גירות את המטופל, בסביבה שבה אפשר לקבל את התמיכה ואת הליווי צעד-אחר-צעד. ולכן, לצד תוכנית הכניסה המותאמת לצרכי המטופל, חשוב לייצר גם תוכנית טיפול לאורך שלבי החיים השונים בתוך הדיור המוגן.

   שלב אחרי שלב, משקמים את פגועי הנפש

   השיקום מאירועים טראומטיים או מהתקפים ואפיזודות בתחום הנפש הוא לא שיקום שאורך ימים ספורים במרבית המקרים. אלה שבועות של עבודה ארוכה וסיזיפית של המטופל, המטפלים ומערכת התמיכה והחוסן הנפשי של המטופל. כל המעורבים בדבר צריכים להיות אקטיביים ולפעול על מנת לאפשר למטופל לקבל את איכות חייו, בדיוק כפי שמגיע לו. ולכן אתם מצפים לעבוד ביחד עם אנשי הצוות המקצועיים של קבוצת רמות ולבנות את תוכנית הפעולה המתאימה לבין המשפחה היקר והאהוב שלכם אשר מתמודד עם אתגרי נפש מורכבים.

   דיור מוגן בריאות הנפש

   בריאות הנפש היא אחת השאלות המורכבות והכי מאתגרות שאיתם כולנו מתמודדים לאורך החיים. על אחת כמה וכמה אם יש לכם קרוב משפחה שלא מצליח להחזיר את חייו למסלולם לאחר אשפוז במחלקות לבריאות הנפש, והוא צריך לקבל עזרה היומיומית כדי להתמודד עם המשימות הכי פשוטות בחיים. חוסר היכולת לתת עזרה וחוסר האונים שאתם מרגישים בתור משפחה אוהבת, הם פקטור חשוב מאוד בתהליך קבלת ההחלטות שלכם בעיקר אם אתם מוכנים להשקיע המון מאמצים כדי לאפשר לבין המשפחה שלכם דיור מוגן בריאות הנפש בסטנדרט גבוה. כאן, נכנסת לתמונה היכולת של אנשי הצוות המקצועי של קבוצת רמות להציע לכם דיור מוגן בריאות הנפש שמתאים לחוויה אותה אתם רוצים לייצר לבין המשפחה האהוב שלכם.

   דיור מוגן בריאות הנפש – המקום שבו אפשר למצוא את השלווה הפנימית

   דיור מוגן בריאות הנפש הוא קודם כל מקום שבו אפשר להרגיש בנוח עם כל אתגר או לקות נפשית. זהו המקום שבו כולם צריכים להרגיש בנוח לחשוף את הרגשות שלהם ולהתמודד עם פגיעות ואתגרים שמלווים אנשים לאורך החיים שלהם. מה שאומר, שהציפייה שלכם היא לסביבה תומכת ומכילה, שמאפשרת לבין המשפחה האהוב לצאת לדרך חדשה אחרי חודשים לא פשוטים של משבר נפשי. גם כאשר ישנם משברים, וחשוב שתדעו שעוד יהיו לכם משברים תיק במקום כמו דיור מוגן בריאות הנפש ישנו צוות מקצועי שכל תפקידו הוא לייצר את הסביבה שמכילה את האתגר הנפשי ומעודדת את המטופלים לשוחח על הקושי שלהם.

   סביבה תומכת, בריאה, ומכילה – לכל אתגר וקושי

   סביבה תומכת היא עניין אינדיבידואלי מאוד. שאתם בדרך כלל פשוט לא יכולים לקבוע אם הוא מתאים למטופל,  שהוא גם בין המשפחה האהוב שלכם. ולכן, משפחות שמוכנות להשקיע מאמצים כדי היא לבחור דיור מוגן בריאות הנפש הן משפחות שרוצות לשלב את הצרכים והדרישות שלהם ביחד עם הצרכים של המטופל, ואפילו להפוך אותו לחלק אקטיבי בבחירה. אנחנו בארגון רמות מעודדים אתכם לעבוד ביחד עם קרוב המשפחה שלכם כדי לבחור בשבילו את המרכז המתאים ביותר להתמודדות עם בעיות ואתגרי הנפש שמאפיינים את חייו.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים