04-6793088

צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  אפיק

  מיקום: חיפה

  אוכלוסיית יעד: ילדים ונוער על הספקטרום האוטיסטי.

  על מערך הדיור:

  בית אפיק הוקם באפריל 2017 ומספק שירותי דיור בקהילה לאנשים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. למערך הדיור שתי דירות בקהילה ברחוב סנט לוקס המיועדת לתפקוד בינוני נמוך בין הגילאים 10-26, הדירה ברחוב קדרון המיועדת לתפקוד גבוה בין הגילאים 12-15.

  הדייר נמצא, על כל צרכיו, רצונותיו, שאיפותיו ועולמו במרכז העבודה המקצועית המתקיימת במערך דיור "אפיק".

  בהתאם לרוח זו, התהליכים המקצועיים המתקיימים במערך, נוגעים בכלל הרבדים השונים בחיי הדייר ומתמקדים ביצירת סביבה המאפשרת לו בחירה בין מגוון אפשרויות ומעודדת אותו להביא עצמו לידי ביטוי ולהתפתח באופן המיטבי בשבילו.

  אנו מאמינים בעבודה מערכתית ומקיפה המאפשרת יצירת שיתופי פעולה עם משפחות הדיירים וכל גורמי הטיפול הרלוונטיים בחייו.

  המערך מורכב מבתים הממוקמים בקהילה מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות להשתלב בה ולקחת חלק פעיל בחייה. על כן, אנו פועלים לשילוב הדיירים בקהילה, ומעודדים אותם לפתח עצמאות מרבית, בהתאם ליכולותיהם ורצונותיהם.

  הבית פעיל בכל ימות השנה ללא הפסקות או חופשות.

  סביבת מחייה:

  הבתים ממוקמים בעיר חיפה, כל בית הינו וילה רחבת ידיים מוקפת חצר.

  הדיירים מתגוררים בחדרים מרווחים המתאימים לצרכיהם.

  השירותים הניתנים במסגרת:

  חינוך ותעסוקה: כל דיירי הבית יוצאים ללמוד במסגרות חינוך המתאימות לרמת תפקודם, אנשים מעל גיל 21 משולבים במרכז תעסוקה של הארגון.

  פנאי: אחר הצהריים בדיירים נהנים משלל פעילויות פנאי וחוגים כגון: כלבנות טיפולית, אומנות, שעת סיפור, מוזיקה ועוד. במהלך חופשות הפסח ובחופשת החופש הגדול מתקיימת בהוסטל קייטנה המשלבת טיולים, יציאה לבריכה ופעילויות במסגרת.

  רפואה: דיירי ההוסטל נמצאים במעקבים רפואיים במרפאות בקהילה בעיר חיפה, את המסגרת מלווה דר' כץ פסיכיאטרית מומחית לילד ונוער אשר מגיעה אחת לשבועיים למסגרת וכן זמינה טלפונית לצוות לטובת התייעצויות מקצועיות.

  צוות מסגרת כולל:

  צוות המסגרת כולל את מנהלת ההוסטל – עו"ס בהכשרתה. עובדת סוציאלית, אם בית, אחות, מנתח התנהגות וצוות מדריכות ומדריכים.

  מנהל: עמאר ג'מאל, תואר שני עבודה סוציאלית.

  דבר המנהל

  עמאר ג'מאל

  במרכז העשייה עומד האדם עצמו, על רבדיו השונים. אנו חותרים כל העת להעניק מעטפת מאפשרת, מכילה ומוגנת אשר מותאמות באופן אישי עבור כל אחת ואחד מדיירינו.

  אנו מאמינים בשיתוף מלא של המשפחות בתהליכים שעוברים בני משפחותיהם המתגוררים בהוסטל. עבור כל אחד ואחת נכתבת תכנית עבודה הרואה את הצרכים הייחודיים, את האפשרויות ואת הפוטנציאל של כל אחד ואחת, במטרה כל הזמן לשפר את איכות החיים שאנו מעניקים לדיירינו, לקדם אותם ככל הניתק ולאפשר להם לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם.

  צרו קשר איתנו

  טלפון: 04-9918704

  מייל: amar@maonrt.net

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים