04-6793088

צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  מעון הוד

  מיקום: חיפה

  אוכלוסיית יעד:

  המעון קולט דיירים בכל טווח הגילאים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. במעון דיירים סיעודיים ודיירים מתהלכים הנמצאים בכל טווח הקשת של רמות ויכולות התפקוד.

  על מערך הדיור:

  מעון הוד נוסד ב-1998 כמעון פנימייה לחינוך מיוחד לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. ב-2005 עבר המעון למשכנו ברח' מאיר 44 בחיפה כשהוא מותאם לצרכיהם הפיזיים, חברתיים ורגשיים של הדיירים. המקום טובל בנוף מקסים ואווירה ייחודית של המושבה הגרמנית בעיר. במעון כ-100 דיירים המתגוררים בקבוצות מותאמות לצרכיהם ו-20 דיירים במערך הדיור בקהילה ובו שלוש שלוחות ברחבי חיפה.

  מעון הוד הינו בית לכל אותם דיירים אשר גרים בו. בית מוגן, בטוח, חם ומכיל, מאתגר, מחזק ומשקם. כל איש צוות במעון רואה עצמו כמבוגר משמעותי היוצר קשר המבוסס על אמון, רציפות הכלה וקבלה. המעון דוגל בקשר עם המשפחה ומסייע לשמירה על קשר זה. המעון שם לנגד עיניו שמירה על מעורבות בקהילה. דיירי המעון צורכים שירותים קהילתיים שונים ונהנים מביקורי מתנדבים ממסגרות שונות ומגוונות. דאגתנו העיקרית היא למצות את הפוטנציאל הטמון בכל דייר ולאפשר לו ביטוי אישי על פי יכולתו. מטרתנו היא לשמור על יכולות הדייר ולקדמו בהיבט הרגשי, התנהגותי, לימודי וחברתי . כבוד האדם, צנעת הפרט, יושר ואמון הם אבני דרך בשביל בו אנו צועדים.

  סביבת מחייה:

  המעון שוכן בלב המושבה הגרמנית, בשכונה היפה ביותר בחיפה. הקבוצות מחולקות לפי יכולות הדיירים ובהתאמה לתפקוד ולגיל.

  השירותים הניתנים במסגרת

  המעון נותן שירות מקצועי בכל תחומי החיים.

  מרפאה – המרפאה מאובזרת בציוד חדיש ופועלת 24 שעות. ליווי צמוד של רופאת ילדים, פסיכיאטרית ונוירולוגית. צוות פרא-רפואי גדול הנותן מענה לשיפור ולשימור תפקודים. צוות מקצועות הבריאות ובתוכו פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת, תזונאית ומרפאה בעיסוק, שותף בטיפולים משמרים בתחום הנשימתי והאורתופדי.

  צוות מקצועות הבריאות עובד עפ"י תוכניות אישיות, לפי יכולות התמחות מגוונים בנושאי הושבה ושינויים תנוחתיים, התאמות סדים, הנעלה וטכנולוגיה מסייעת. אבחוני בליעה, בניית לוחות תקשורת ועוד.

  תכניות קידום – במעון נבנות תכניות קידום אישי פרטניות וקבוצתיות המקיפות את כל תחומי חייו. רכזת הקידום בונה בשיתוף עם משפחתו של הדייר/ת והצוות הבכיר תכנית פרטנית ומלווה את הצוות הטיפולי בכל הקשור לקידום אישי וקבוצתי.

  פעילויות פנאי – במעון מערך פנאי ותעסוקה עשיר הכולל טיפול בעזרת בעלי חיים, טיפול בסנוזלן, טיפול בתנועה, חוג מוזיקה בחלילית, חוג מוזיקה של דידג'רידו, חוג משחקייה, חוג מחשבים ומציאות מדומה וחוג אומנות. החוגים מועברים ע"י צוות מיומן ומקצועי ומותאמים ליכולות וצרכי הדיירים ולהם חללים ייעודיים כגון חדר חושך, פינת חי, חדר מציאות מדומה ועוד. כמו כן נערכות בשעות הבוקר והפנאי פעילויות רבות של גינון בחממה הטיפולית, העשרה חושית, כלכלת בית ועוד.

  שילוב בקהילה – דיירי המעון משולבים בהצלחה בתנועות נוער כגון "כנפיים של קרמבו", "צופי ישראל" ו"בני עקיבא".

  תעסוקה – דיירים רבים משולבים בתעסוקת בוקר במסגרות תעסוקה מותאמות ובהן מרכז תעסוקה "תל אביב" ומרכז תעסוקה "תלמים" בקיבוץ מגידו.

  אירועים מיוחדים – במהלך השנה מציינים במעון בחגיגות ובטקסים את כל חגי ומועדי ישראל, חגיגות בר/בת מצווה ושמחות נוספות כגון ימי הולדת, ימי כיף לצוות ועוד. במעון מתנדבים רבים חלקם מגיעים מחו"ל וגרים בדירת מתנדבים בסמוך למעון וחלקם מתנדבים מהארץ שהתאהבו בדיירים ואימצו את המעון. ביניהם ניתן למצוא את פלגה 914 מחיל הים, מס הכנסה, משטרת ישראל, בתי ספר תיכוניים שבאים לקבלות שבת ומתנדבים נוספים שמתנדבים באופן פרטני עם הדיירים. מתנדבים אלו יוצאים אתנו לטיולים ומשתתפים באירועי שיא. רבים מהמתנדבים מגיעים כחלק משיתוף פעולה של המעון עם עמותת "רוח טובה" ויום המעשים הטובים ו"מסע ישראלי".

  צוות מסגרת כולל:

  הצוות מונה אח מרפאה ראשי, אחראי תחום מקצועות הבריאות, רכזת טיפול, רכזת קידום, רכזת חינוך, רכז לוגיסטיקה, מדריכי בית ועוסית.

  מנהל: יונית מסאס , תואר ראשון מנהל עסקים, תואר שני בניהול משאבי אנוש.

  דבר המנהלת

  שמי יונית מסאס, נשואה עם שלושה ילדים מקסימים. לפני כשנה וחצי הגעתי למעון הוד מהעולם העסקי בו עבדתי כעשר שנים בחברת הייטק כמנהלת במחלקת משאבי אנוש.

  השכלתי האקדמאית היא תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בניהול משאבי אנוש.

  מזה כשנה וחצי שמשתי כסגנית מנהלת ורכזת טיפול במעון הוד. הכרתי עולם חדש עבורי ולמדתי את המורכבות, ההשפעה והנתינה והתחברתי מאד לדיירי המעון ולעשייה המבורכת.

  ומנובמבר 2018 נכנסתי לתפקידי החדש כמנהלת המעון.

  המרחב של פעילות עסקית ופעילות חברתית והשילוב ביניהם, מרחב של עשייה המונעת מהרצון לקחת חלק באחריות כלפי החברה בה אני חייה, סלל את דרכי ליזמות חברתית ויצר אצלי תחושה שזה המקום עבורי.

  כמי שמאמינה כי הנתינה היא מערכי היסוד של החברה, הבחירה שלי לעסוק בתחום היא אך מתבקשת ומהווה מעין סגירת מעגל הולמת להמשך דרכי.

  במעון אנו מפתחים את צוות העובדים על ידי הדרכה מקצועית, בניית רשת תומכת ומקדמת והעשרת דרכי ההתמודדות. לצד ההעצמה המקצועית המתמדת חשוב לטעת בעובדים שביעות רצון מהעבודה כדי שיעבדו בדרכי נועם, במאור פנים, בלב פתוח ומבין, מכיל וחומל.

  חיוני כי המטפלים הפוקדים את הבית יראו בו לא רק מקום פרנסה אלה גם מקום לפעילות ערכית המקנה יכולת לראות בדייר את המרכז, כדי שהוא ובני משפחתו יחושו שזהו מקום שנעים לחיות בו, מקום בו שורה שמחה, מוסיקה וריקודים.

  כך ניטע באנשי הצוות את האמונה כי הם בונים לדיירים חיים טובים.

  הדיירים עבורנו הם המרכז. מרכז העשייה והטיפול שלנו. מרכז החשיבה והפעילות.

  "המעשה הוא הכל – התהילה היא לא כלום" (גיטה)

  צרו קשר איתנו

  טלפון: 04-8515850

  מייל: mazkira@m-hod.co.il

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים