04-6793088

צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה – היא משימה ממעלה ראשונה

  ב-20 השנים האחרונות החברה הישראלית משנה את פניה בכל מה שנוגע לשילוב של בעלי מוגבלויות בכל תחומי החיים. על אחת כמה וכמה בכל מה שנוגע לשילוב בעלי מוגבלויות בתוך שוק העבודה הישראלי, גם חברות גדולות וגם ארגונים חברתיים מבינים את היתרון ואת החשיבות של תהליכים אלו לשוק העבודה ולחברה כולה. הוא בדיוק מהסיבה הזו שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה הוא עקרון מפתח משמעותי בפעילותן של חברות מקצועיות רבות אשר מנסות לייצר את סביבת העבודה השוויונית והמכובדת ביותר שאפשר להעלות על הדעת. ביחד עם אנשי הצוות המקצועיים של קבוצת רמות, ניתן לייצר שיתופי פעולה שמעודדים שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה ובונים תוכניות עבודה המותאמות לצרכיהם של בעלי המוגבלויות.

  שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה – היא משימה ממעלה ראשונה

  שילוב של בעלי מוגבלויות בשוק העבודה היא לא רק משימה תעסוקתית חשובה אלא גם משימה חברתית. כזאת שמראה עד כמה חשובים הם בעלי המוגבלויות לחברה הישראלית כולה, ועד כמה כדאי לכולנו להפוך אותם להיות חלק אינטגרלי מחיי היומיום בחברה שלנו. הרי בסופו של יום, גם אנשים בעלי מוגבלויות, כמו למשל אנשים עם אוטיזם בתפקוד גבוה הם אנשים כישרוניים, בעלי יכולות מיוחדות שאותן אנחנו יכולים לבנות כדי שיתאימו לשוק העבודה המתפתח בישראל. כמובן שצריכות להיות התאמות ליכולות האישיות של האנשים, ולצרכים פיזיולוגיים או התנהגותיים מיוחדים. אבל מעסיקים בימינו נכונים לייצר את סביבת העבודה המותאמת לצרכיהם של אנשים עם מוגבלויות בגלל שהם מבינים את היתרונות בעבודה משותפת איתם.

  האחריות שלנו ליצור חווה הוגנת יותר

  ואולם, בשביל לבנות שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה צריך קודם כל להבין מה היא המוגבלות ומה הוא האתגר האישי של כל אחד מהעובדים. יש מי שצריך לעבוד מספר שעות מצומצם ביממה. ויש מי שיכול לעסוק אך ורק בסוגי פעילויות פיזיות מסוימות, בגלל מוגבלות פיזית או קוגניטיבית. כך או כך, העבודה איתנו, אנשי קבוצת רמות מאפשרת לבצע שילוב בעלי מוגבלויות בשוק העבודה על בסיס הצרכים שלהם ועל בסיס תוכניות עבודה מסודרות שמשרתות גם את החברה וגם את בעלי המוגבלויות עצמם.

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים