04-6793088

צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  מה היא המשמעות של קהילה תומכת לנפגעי נפש?

  נפגעי נפש הם בדרך כלל אנשים שעברו תהליכים מאוד מורכבים בחיים שלהם וחברו לא מעט רגעים של משבר אל מול אנשים שהם האמינו בהם. המורכבות של טיפול בנפגעי נפש מורכבות גדולה מאוד והיא נמשכת לאורך חיים שלמים, כתלות במצב הנפשי המורכב של המטופל. מחקרים רבים הוכיחו עד כמה היצירה של קהילה תומכת לנפגעי נפש היא מהלך חכם וחשוב מאוד, אשר עוזר לנפגעים לטפל בעצמם ומאפשר להם להביע את הרגשות שלהם. ובדיוק מהסיבה הזו, אנשי קבוצת רמות בונים מערכי קהילה תומכת לנפגעי נפש שמתאימים לקהילות שונות ולנפגעים עם בעיות שונות שצריכים לקבל עזרה. כך שאנו יכולים להתאים לכם את קבוצת הטיפול והליווי הטובה ביותר שתאפשר לכם להביא את עצמכם ואת הצרכים שלכם בצורה הכי חופשית ופתוחה שיש.

  מה היא המשמעות של קהילה תומכת לנפגעי נפש?

  המשמעות של קהילה תומכת לנפגעי נפש היא קבוצה של אנשים המתמודדים עם בעיות דומות לבעיות שמאפיינות את אורח החיים שלכם ונכונים לייצר תמיכה הדדית ברגעי משבר. ישנן קבוצות בהנחיה של פסיכולוג או איש יעוץ מומחה בעוד שקבוצות אחרות הן קבוצות חברתיות לכל דבר ועניין והן לא מתכנסות טוב טיפולים פסיכולוגיים. כך או כך המשמעות של הקבוצה היא יצירת כוח ומקום בתוך שבו יכולים כל חברי הקבוצה להביע את עצמם, את החששות ואת הפחדים שלהם במרחב שמכבד ומכיל כל דעה. ככל שהקבוצה מייצרת קשר חזק יותר, כך יש מקום לכל חבריה להביע את עצמם ולקבל תמיכה גם כאשר מדובר על אירועים מורכבים מאוד.

  הסביבה שבה כולם יכולים להרגיש בנוח

  חשוב לזכור שיש לה קבוצה כוח ויש לה גם משמעות בעיניהם של המטופלים. ובדיוק מהסיבה הזאת הכוח של הקבוצה הוא במפגשים הקבועים שלה. ולכן, אנחנו, אנשי קבוצת רמות משקיעים המון מאמצים ביצירה של שעות מפגש קבועות שמתאימים לכל קבוצה באופן אינדיבידואלי, כדי לייצר קבוצות תמיכה שמשרתות כל אחד ואחת מהמטופלים שלנו. מה שהופך את סביבת הטיפול לסביבה הרבה יותר מקצועית, הרבה יותר אינטימית והרבה יותר מכילה.

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים