04-6793088

צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  מהי תעסוקה נתמכת ומה תפקידה בעזרה לקהילה?

  יציאה לשוק התעסוקה היא עניין שבשגרה לאנשים מן השורה. אבל אנשים שמתמודדים עם לקויות קוגניטיביות וחברתיות, או אתגרים מורכבים הם לא אנשים מן השורה והם לא יכולים להתנהג כמו אנשים מן השורה. הם אנשים שצריכים לקבל עזרה וליווי, גם כאשר הם יוצאים לשוק התעסוקה. ומשום כך, תוכניות תעסוקה נתמכת נפתחו תמיד ישנה והן יוצרות את הבסיס לחוויית החיים הבוגרת שמתאימה לאדם עם אתגרים כל כך מורכבים. לא מדובר בעניין של מה בכך, בוודאי אם אתם מעוניינים למצוא תוכנית תעסוקה נתמכת לבין משפחה שמתמודד עם אתגרים מורכבים מאוד. בדיוק משום כך, חשוב לכם לעשות את כל המאמצים כדי לפנות לעזרתם של אנשי הצוות המקצועיים של קבוצת רמות, המתמחים ביצירת תוכניות תעסוקה נתמכת לאנשים עם צרכים מיוחדים.

  מהי תעסוקה נתמכת ומה תפקידה בעזרה לקהילה?

  תעסוקה נתמכת היא קודם כל פתרון תעסוקתי שמאפשר לאנשים בעלי מוגבלויות למצוא לעצמם מסגרת מתאימה כל הצרכים שלהם. במקום לוותר לגמרי על המחויבויות והאחריות של נלווים לחיים בעולם בוגר, פתרונות תעסוקה נתמכת מאפשרים גם לאנשים עם מוגבלויות לחיות חיים בוגרים עד כמה שאפשר בסביבה שמכילה את הבעיות שלהם ומסוגלת להציע להם ליווי ברגעים קשים ומורכבים. במקביל, תעסוקה נתמכת היא גם דרך לשלב אנשים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים בקהילה, ולבנות את הקשר שבין הקהילה לבין אוכלוסיות מוחלשות. וזו היא כבר התמורה הגדולה, שמשנה את פני החברה הישראלית לאורך זמן תאפשר לנו לייצר חברה הרבה יותר בריאה והרבה יותר מגוונת.

  החשיבות של איכות החיים, מתחילה במשמעות לחיים

  איכות חייהם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים לא נקבעת על ידי רמת הטיפול הרפואי והרגשי שאתם נותנים להם. היא נקבעת בעיקר על-ידי רמת החופש והיכולת לבנות חיים עצמאיים למרות ובזכות האתגרים האישיים. כלומר, אם אתם רוצים לייצר את איכות החיים הטובה ביותר לבני המשפחה שלכם שמתמודדים עם אתגרים מורכבים, כדאי לכם לחשוב על פתרונות שמייצרים משמעות לחיים שלהם. ביחד איתנו, אנשי הצוות המקצועיים של חברת קבוצת רמות, משמעות לחיים הופכת להיות העיקרון שמנחה אתכם ביצירת חוויית החיים לבין המשפחה שסובל מאתגרים מורכבים וצריך לקבל ליווי.

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים