04-6793088

צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  חלופת המעצר "בית שחר"

  על המסגרת

  חלופת המעצר "בית שחר" בפיקוח של רשות חסות הנוער, משרד הרווחה והשירותים החברתיים. החלופה מיועדת לקטינים שנמצאים בהליכי מעצר, על פי חוק המעצרים, במסגרת ההליכים נגדם בחוק הנוער שפיטה, ענישה ודרכי טיפול.  המסגרת הינה אבחונית-חינוכית-טיפולית המיועדת לשהייה של נערים לתקופה של עד שלושה חודשים. במהלכם, עוברים הנערים תהליך של התארגנות ואבחון. בסיום התקופה יובאו ההמלצות להמשך דרכי  טיפול שגובשו יחד עם קצין המבחן בפני בית המשפט הדן בעניינו של הנער.

  המסגרת מעניקה לנערים את כל צרכיהם בהיבט החינוכי, טיפולי ולימודי.

  סדר היום במסגרת כולל בחלק הראשון של היום לימודים במסגרת תכנית היל"ה של משרד החינוך כהכנה לקבלת תעודת 12 שנות לימוד. החלק השני של היום מוקדש לקבוצות טיפוליות וחינוכיות, ביצוע משימות, תורנויות ותפקודים בתוך המסגרת. בנוסף, בחלק זה של היום מתבצעת פעילות הפגתית שמלווה במערך חוגים מגוון. החוגים משולבים בסדר יומם של הנערים, זאת על מנת לאפשר אקלים מיטבי עבור הנערים.

  אוכלוסיית היעד

  נערים בגילאי 14-18 שנעצרו בשל ביצוע עבירה פלילית ונמצאים במעצר. חלופת המעצר היא נגזרת של החוק הסובר כי על נער לשהות שהות מינימלית במעצר ויש לעשות הכל על מנת שיגיע למסגרת שהפגיעה בחירותו פחותה, וזאת מתוך הבנה שהשהות בכלא/במעצר או אפילו ההימצאות במעצר בית אינה מיטיבה עם הנער ועלולה לגרום לו התדרדרות.

  חזון ויעדים

  מטרתנו העיקרית היא לצלוח את תקופת האבחון בצורה הטובה והמשמעותית ביותר עם הנער, להכירו בצורה הכנה והאמיתית ביותר, לגלות ולשקף לו את חוזקותיו ואת חולשותיו, לגרום לו להאמין בעצמו ובסביבתו ולתת לו כלים להמשך הצלחתו במסגרת ארוכת טווח ובכך למנוע את חזרתו לרחוב ולפשע.  בעזרת קבוצות טיפוליות, דינמיקה קבוצתית, מדריכים צמודים 24/7, כללים וגבולות ברורים הכוללים משמעת, הנחלת סדר יום ברור מלא בתוכן, קבלת סמכות, שיחות אישיות ושיקופים יומיומיים, הצלחה לימודית שבאה כתוצאה מעבודה קשה – כל  אלו ועוד עוזרים לנער לחזק ולשמר את יתרונותיו וחוזקותיו ולהכיר בחולשותיו וע"י כך לגרום לו להאמין בעצמו וביכולתו לעשות שינוי אמיתי בחייו כמו כן אנו פועלים להגברת המוטיבציה של הנער לטיפול ארוך טווח וכפועל יוצא מהיכרות ואבחון מעמיק עם הנער נוכל לגבש המלצה לגבי מסגרת ההמשך המתאימה עבור הנער בהמשך דרכו.

  צוות המסגרת

  מנהלת

  אם בית

  מדריכי יום ומדריכי ערב

  עובד/ת סוציאלי/ת

  פסיכולוג ופסיכיאטר במידת הצורך

  מטפלים בעלי התמחות

  מענה טיפולי במסגרת

  המענה הטיפולי במסגרת כולל ברובד הבסיסי מפגש שבועי עם עו"ס הקבוצה. בנוסף, אחת לשבוע מתקיימת קבוצה טיפולית לכל קבוצת הנערים.

  כמו כן, ע"פ צורך ו/או התאמה ניתנים טיפולים ע"י מטפלים בעלי התמחויות שונות.

  בעת הצורך בהתאם להחלטת הגורמים הטיפוליים, הפיקוח והגורם המפנה נערכים אבחונים פסיכולוגים, פסיכודידקטיים, פסיכיאטרים.

  לסיכום

  חלופת מעצר בית שחר מאפשרת התחלה חדשה עבור הנערים, התארגנות, למידה, שינוי ובעקבות האבחון המלצה למסגרות להמשך והעמקת הטיפול.

  פרטים ליצירת קשר

  אלון הובר – 050-6995255

  דקלה קופלוביץ – 054-3224125

  מייל: dikla.k@maonrt.net

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים