04-6793088

צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  דיור לילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי

  הוסטלים לילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי

  הוסטל לילדים ובוגרים אוטיסטים הוא בעצם בית הכולל בתוכו את שלל בעלי התפקידים המעניקים את כל הטיפולים אשר להם נזקק הילד תחת מטריה אחת. בין היתר בכל צוות יהיו: מנהל, עו"ס, רופא ואחות פסיכיאטריים, מדריכי שיקום, פיזיותרפיסטית, מרפאה בעיסוק ועוד מגוון בעלי מקצוע לוגיסטיים כמו עובדי אחזקה וניקיון. כאשר הורים לילד אוטיסט מקבלים את ההחלטה לדיור חוץ ביתי הם יודעים שיש מי שידאג לכל צורך שלו ויוכל לתת מענה מידי והולם לצרכיו האישיים.

  ההוסטלים שלנו הממוקמים בחיפה ובמרחביה, נותנים מענה לקשת הצרכים לאנשים וילדים על הספקטרום, החדרים מרווחים ואסתטיים המאפשרים פרטיות מרבית, ייחודיות המסגרת הינה ביכולתה המקצועית לעבוד עם אנשים ברמות תפקוד גוונות, המלוות בבעיות פיזיות והתנהגותיות ולהביאם למימוש מלוא הפוטנציאל הטמון בהם, לבצע עבודה שיקומית ולסייע להם להתקדם בכל תחומי החיים.

  הבית במרחביה הוקם בשנת 2017 ומתמחה בעבודה עם אוטיסטים בתפקוד בינוני. הבית הוקם במטרה לקלוט ולטפל באוכלוסייה בעלת אוטיזם, בצורה הטובה ביותר והמכבדת ביותר תוך כדי שמירה על פרטיותם ושמירה על חייהם ורצונם האישי.

  לכל דייר במסגרת קליטתו נבנית תכנית קידום אישית אשר עוסקת במגוון תחומי החיים שלו – לימוד עצמאות בתחומי לבוש והיגיינה, יציאה לקהילה למפגשים חברתיים וכו'. תכנית זו נבנית בשיתוף מנתח התנהגות המלווה את המסגרת אחת לשבוע. תכנית קידום זו מתעדכנת באופן יזום אחת לשנה ובמהלך השנה באופן רציף.

  בית אפיק הוקם באפריל 2017 ומספק שירותי דיור בקהילה לאנשים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. למערך הדיור שתי דירות בקהילה ברחוב סנט לוקס המיועדת לתפקוד בינוני נמוך בין הגילאים 10-26, הדירה ברחוב קדרון המיועדת לתפקוד גבוה בין הגילאים 12-15.

  הדייר נמצא, על כל צרכיו, רצונותיו, שאיפותיו ועולמו במרכז העבודה המקצועית המתקיימת במערך דיור "אפיק".

  בהתאם לרוח זו, התהליכים המקצועיים המתקיימים במערך, נוגעים בכלל הרבדים השונים בחיי הדייר ומתמקדים ביצירת סביבה המאפשרת לו בחירה בין מגוון אפשרויות ומעודדת אותו להביא עצמו לידי ביטוי ולהתפתח באופן המיטבי בשבילו.

  אנו מאמינים בעבודה מערכתית ומקיפה המאפשרת יצירת שיתופי פעולה עם משפחות הדיירים וכל גורמי הטיפול הרלוונטיים בחייו.

  המערך מורכב מבתים הממוקמים בקהילה מתוך אמונה כי לכל אדם מגיעה הזכות להשתלב בה ולקחת חלק פעיל בחייה. על כן, אנו פועלים לשילוב הדיירים בקהילה, ומעודדים אותם לפתח עצמאות מרבית, בהתאם ליכולותיהם ורצונותיהם.

  צרו קשר מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר

   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   הוסטל לילדים אוטיסטים

   הוסטל לילדים אוטיסטים הינו פתרון אליו מגיעה המשפחה של הילד על הספקטרום לאחר חשיבה והתלבטויות רבות. בשונה מלקויות אחרות האוטיזם מורכבות מאוד. באוטיזם פוגע בכמה מישורים: הקוגניטיבי, התקשורתי, ההתנהגותי והחברתי והדבר יוצר את יכולת ההתמודדות של המשפחה עם גידול הילד לקשה, לעתים מנשוא. הן במישור הפיזי, הן הנפשי ובעיקר בזה הרגשי. ילד הוא ילד והילד על הרצף האוטיסטי יקר להוריו ככל הילדים האחרים. אולם, לא כל המשפחות יכולות להכיל גידול וטיפול שוטפים בילד על הרצף כל שכן על בוגר. על מנת לתת מענה למצב הוקמו ההוסטלים והם מחולקים לשלושה סוגים על פי רמת התפקוד של הילד על הרצף האוטיסטי.

   מה זה הוסטל לילדים אוטיסטים

   אם כן, כפי שכתבנו בתחילה, הוסטל לילדים אוטיסטים הוא בעצם בית הכולל בתוכו את שלל בעלי התפקידים המעניקים את כל הטיפולים אשר להם נזקק הילד תחת מטריה אחת. בין היתר בכל צוות יהיו: מנהל, עו"ס, רופא ואחות פסיכיאטריים, מדריכי שיקום, פסיכולוגית, פיזיותרפיסטית, מרפאה בעיסוק ועוד מגוון בעלי מקצוע לוגיסטיים כמו עובדי אחזקה וניקיון ואף מבשלת. כאשר הורים לילד אוטיסט מקבלים את ההחלטה לדיור חוץ ביתי הם יודעים שיש מי שידאג לכל צורך שלו ויוכל לתת מענה מידי והולם לצרכיו האישיים.

   סוגי הוסטל לאוטיסטים

   חשוב לנו לציין כי ההחלטה להתגורר בהוסטל הינה החלטה הדדית מצד אחד הדייר ובני משפחתו ומצד שני צוות ההוסטל, וזאת לאחר השמה של וועדת השמה מחוזית.  מטרת הוסטל לאוטיסטים הינה פיקוח, ליווי וייעוץ אגרסיביים במשך 24 שעות ביממה במשך כל ימות השבוע, דרך לימוד האדם והקניית כלים בסיסיים ומורכבים להשתלבות בחיי הקהילה ולמידת כישורים חברתיים תוך חיזוק הדימוי העצמי והביטחון שלהם וכלה בכאלו שהם על הרצף הנמוך אשר יוצאים לעבודה ומנהלים חיים רגילים לכל דבר אך בקהילה תומכת ועם ליווי של אנשי מקצוע בתחומים שונים.  צוות המומחים בהוסטלים מורכב ממנהל, עו"ס, רופא ואחיות , פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק ומטפלים וכמו כן מצוות לוגיסטי הנותן שירותי ניקיון, אחזקה והסעדה. ללא כל ספק, במסגרת שיקומית שכזאת הילדים מראים התפתחות עקבית והתוצאות מדהימות.

   דואגים ליקר לך מכל

   הצוות, הקהילה, הניסיון והחיוך. כל אלו הופכים את קבוצת רמות למובילה בארץ שתחום שירותי הוסטל לאוטיסטים. 40 שנים שאנו מלווים ברגישות את האנשים ובני משפחותיהם ועדים לשינויים העצומים ולהתקדמות התפקודית בכל הרמות. אם אתם מעוניינים שגם הילד שלכם ימצא בית חם ומקום אוהב, זה הזמן לעשות צלצול ולשמוע עוד פרטים מאחד מהמומחים שלנו. כי כל אדם בשבילנו הוא עולם ומלואו.

   הוסטל לאוטיסטים

   המודעות לצרכים של אנשים בעלי צרכים מיוחדים הופכת להיות השאלה המרכזית בתחום הטיפול והשיקום בקהילה. מצד אחד צריך להבין אילו צרכים קיימים ברמה האישית והאנושית, ומן הצד השני צריך לייצר מערכות תמיכה מקיפות שמבוססות גם על ניסיון מקצועי אבל גם על תמיכה רגשית ונפשית ברגעים הקשים. מה שאומר שהטיפול באנשים עם אוטיזם הוא טיפול של 24/7, שיכול להיות מאתגר מאוד למשפחה שיש בה ילדים נוספים. ועל כן, בתור הורים אתם רוצים להציע לילד שלכם את הטיפול הטוב והמקיף ביותר ואתם מוכנים לפנות אל הוסטל לאוטיסטים כדי לבנות בשבילו את המעטפת המקצועית הטובה ביותר לצרכים שלו. אנחנו, אנשי קבוצת רמות נעזור לכם למצוא את הפתרון הנכון ביותר לילד שלכם ונבחר ביחד איתכם הוסטל לאוטיסטים בסטנדרט הכי גבוה שיש.

   הוסטל לאוטיסטים – המקום הבטוח ביותר לצמוח ולגדול

   חשוב להבין שהבחירה של הוסטל לאוטיסטים בלי לא רק בחירה של בית. היא גם מכירה של המקום שבו אתם והילד שלכם צריכים להרגיש הכי בנוח שיש, בסיטואציות מורכבות ומאתגרות בשלבים שונים של החיים. במשברים, בהתקפי זעם וברגרסיות התנהגותיות, יש חשיבות לצוות ולאנשים שמקיפים את הילד שלכם בסביבה שבה הוא גר. ומשום כך אתם רוצים לבחור הוסטל לאוטיסטים על בסיס איזון שבין הציפייה המקצועית לבין הציפייה האישית מהחוויה בהוסטל. למרבית ההורים מדובר על החלטה מאוד מורכבת, בוודאי עם הילד שלכם נמצא בתפקוד גבוה ומבין מה מתרחש סביבו. ולכן כדאי לשתף את הילד בחששות ופחדים ולשמוע מה דעתו על ההוסטל ועל אנשי המקצוע שהוא מכיר במהלך החיפוש.

   הוסטלים לאוטיסטים בצפון

   היתרון הגדול ביותר שלכם בתור הורים שמוכנים להשקיע זמן בחיפוש אחרי פתרונות לטובת הילד שלכם הוא היכולת להכיר אנשים אשר מתמודדים עם אתגרים דומים לאתגרים המשפחתיים והרגשיים שלכם. יש כל כך הרבה משפחות שמחפשות הוסטל לאוטיסטים ויש כל כך הרבה אנשים שכבר הצליחו למצוא את המקום המושלם להם, מה שאומר שאתם יכולים להיעזר בידע של אחרים כדי לבחור את הפתרון הנכון ביותר לכם. ואם אתם עדיין לא בטוחים, אל תהססו לשאול את אנשי הצוות המקצועיים של קבוצת רמות את כל השאלות שיש לכם.

   דיור לאוטיסטים בתפקוד גבוהה

   נו נו אנשים עם מוגבלויות לא תמיד יכולים לייצר לעצמם את איכות החיים שאנחנו יכולים לייצר לעצמנו באופן אוטומטי. אומנם אוטיסטים בתפקוד גבוה מצליחים לייצר קשרים חברתיים ואישיים טובים מאוד, אבל זה עדיין לא אומר שהם מצליחים להתמודד עם אתגרים כמו דיור בצורה האפקטיבית המתאימה לאדם בוגר. הוא בדיוק מהסיבה הזו, משפחות של אוטיסטים בתפקוד גבוה המבקשות למצוא לבני המשפחה שלהם פתרונות דיור לאוטיסטים בתפקוד גבוה, אשר מתאימים בדיוק למצב האישי והחברתי ויוצרים את תנאי החיים שאתם מעוניינים לתת לבין המשפחה שלכם. אנחנו בארגון רמות עוזרים לכם למצוא דיור לאוטיסטים בתפקוד גבוה ובונים את תוכנית הטיפול והשיקום שתשרת את בן המשפחה שלכם על הצד הטוב ביותר.

   חשיבותו של דיור לאוטיסטים בתפקוד גבוהה

   החשיבות המרכזית של דיור לאוטיסטים בתפקוד גבוה היא חשיבות חברתית. אוטיסטים בדרך כלל מתמודדים עם בעיות חברתיות שאנחנו לא מכירים, והם לא מצליחים לייצר את הקשרים החברתיים והבין אישיים המתאימים לגיל הכרונולוגי שלהם. בעצם העובדה שאתם בוחרים להכניס את בן המשפחה שלכם למוסד דיור לאוטיסטים בתפקוד גבוה אתם יוצרים בשבילו סביבה שבה יש הזדמנות ליצירת קשרים חברתיים עם בעיות מסוגים שונים לאורך החיים. במידה בלתי מבוטלת, על אף שמדובר על החלטה מורכבת ולא פשוטה, זו היא אחת ההחלטות שיכולות לשנות את מצבו של בן המשפחה שלכם ולייצר לו את איכות החיים שאתם רוצים לאפשר לו ומאמינים שמגיע לו לקבל.

   הוסטל לאוטיסטים בתפקוד גבוה

   הצוות המקצועי של קבוצת רמות מציע פתרונות דיור לאוטיסטים בתפקוד גבוה על בסיס ידע מקצועי רב שנים שפיתחנו ויכולת להתמודד עם אתגרים אישיים על בסיס טיפול וליווי של אנשי מקצוע. אנו עושים את מירב המאמצים כדי לבנות את סביבת החיים המעשירה והתומכת ביותר לכל אחד מהמטופלים שלנו וכדי להבטיח שאתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שיש מי שמטפל בצרכים האישיים של בן המשפחה האהוב שלכם. אז אל תהססו לפנות אלינו וביחד אנו ניצור את חוויית הטיפול שמשרתת אתכם על הצד הטוב ביותר.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים