04-6793088

צור קשר

צרו קשר מלאו את הפרטים ונציג מטעמנו יצור איתכם קשר

  הוסטל בית ארגמן

  מיקום: חדרה

  אוכלוסיית יעד:

  בית ארגמן הינו הוסטל כוללני הפועל במסגרת סל שיקום ועל פי הסטנדרטים של משרד הבריאות. בהוסטל מתגוררים 30 דיירים בטווח הגילאים 18-65, ממוצע הגילאים כיום הנו 45-50.

  על מערך הדיור:

  הוסטל בית ארגמן פועל מזה 14 שנה, ממוקם במרכז העיר חדרה ושוכן בסביבה שוקקת חיים, עם נגישות למרכזי קניות ולצירי התחבורה המרכזיים בעיר. מיקום ההוסטל מאפשר לדיירים להשתלב בצורה מיטבית בקהילה וליהנות מהמשאבים הקיימים בסביבתם.

  העבודה בהוסטל הינה תהליך ממוקד שיקום והחלמה בליווי צוות מקצועי ומיומן. לכל דייר נבנית תכנית שיקום אישית, המתמודדים שותפים מלאים בבניית התכנית משלב איסוף הנתונים, שלבי הביצוע וכן תהליך ההערכה ומדידת הצלחת התכנית. עבודת הצוות בהוסטל מונעת על ידי ערכים של כבוד, שיתוף ובחירה. אנו מאמינים ביחסים טובים כבסיס לעבודה ולרצון להתפתחות מקצועית ואישית, אותה אנו מעודדים דרך הכשרות והדרכות צוות.

  ההוסטל מותאם לאוכלוסייה מגוונת גילאים, רמות תפקוד ורב תרבותיות . הוסטל בית ארגמן מקנה תחושת ביטחון ושייכות, ומאפשר אוטונומיה ועצמאות לכל אדם המתגורר בו.

  סביבת מחייה:

  הוסטל בית ארגמן ממוקם במרכז העיר חדרה בסביבה שוקקת חיים, בניין מגורים בן שלוש קומות ובו שבע דירות. כל דירה מתנהלת כבית בפני עצמו בעלת אופי ייחודי המוכתב על ידי הדיירים המתגוררים בה ולכן מעודדת אוטונומיה, עצמאות, תכנון, חשיבה וקבלת החלטות משותפת של הדיירים בכל דירה.

  בהוסטל דירת קרקע עם נגישות מלאה לאנשים בעלי מוגבלות פיזית ודירת קרקע הנפרדת מהמבנה המרכזי, בה מתגוררים שלושה דיירים. המיקום הפיזי של דירה זו מאפשר רמת עצמאות גבוהה ואוטונומיה מההוסטל.

  השירותים הניתנים במסגרת:

  תכנית שיקום: בשיתוף מלא עם הדייר נקבעת תכנית שיקומית אישית ייחודית לו, בכדי לאתר עמו את נקודת החוסן. חשוב לנו לתת את התמיכה והסיוע הנכון להתנהגותו המסתגלת של האדם באופן שיוכל לרכוש כלים ומיומנויות חיים, לבטא את צרכיו ורצונותיו. התוכנית השיקומית רבת גישות והיא מקיפה את כל היבטי החיים של האדם.

  תעסוקה: חלק עיקרי בתוכנית השיקום בבית ארגמן היא בחינת הפוטנציאל התעסוקתי של כל דייר. כרגע בעיצומו של תהליך שילוב מירב הדיירים במסגרות תעסוקה. במקביל – בדיקה מתמשכת של אפשרות הקידום התעסוקתי כחלק מתוכנית השיקום.

  קידום בריאות: בית ארגמן שם לו למטרה לפעול בתחום התזונה. בהוסטל פועלת קבוצת "חושבים בריא-אוכלים בריא", המפגשים נערכים אחת לשבוע בהנחיית עובדת סוציאלית ומדריכה קבועה ועוסקים בנושא תזונה ואורח חיים בריא.

  פיתוח קשרים עם משפחות הדיירים: כחלק מהתפיסה, שרואה בבני משפחה או אחרים משמעותיים משאב חשוב להצלחה בדרך להחלמה, הצוות מפתח את הנושא, מקיים מפגשי משפחות בהוסטל, מעודד את המשפחות להיות שותפים פעילים לעשייה ובכך להרחיב את מעגלי ההשפעה על המתמודדים.

  עם הפנים לקהילה: הדיירים הם לא רק צרכני שירות אלא גם חלק אינטגרלי מקהילה שתורמת ויש לה כוחות לעזור ולתת מעצמה לאחרים. אנו פועלים למען חשיפה של הדיירים לתרומה הגדולה שבנתינה ומתנדבים בבית אבות עד 120 בחדרה ועל כך קיבלנו תעודת הוקרה.

  פנאי: חוגים ופעילויות בהוסטל ושילוב הדיירים במסגרות חברתיות מחוץ להוסטל.

  צוות מסגרת כולל:

  מנהלת ההוסטל – עובדת סוציאלית

  מתאמי טיפול – אנשי מקצוע בעלי ותק וניסיון בתחום השיקום

  אחות מוסמכת – מלווה ומפקחת על הנושא הבריאותי

  יועצת פסיכיאטרית – נמצאת אחת לשבוע לייעוץ והדרכת דיירים וצוות.

  דיאטנית קלינית – פועלת בנושא קידום בריאות באופן פרטני וקבוצתי.

  מנהלת: מילי כהן

  צרו קשר איתנו

  טלפון: 052-2733607

  מייל: mili@rammot.co.il

  צרו קשר

  מלאו את הפרטים ואחד מנצינגו יצור איתכם קשר
   לקוחות ממליצים

   ציפי בר

   מסגרות טיפול אכותיות, מקצועיות ונותנות מענה לכל סוגי האוכלוסיה.

   ישראל לחיאני

   ממליץ בחום על מי שפועל למען אוכלסיה מיוחדת זו.

   שמעון מלול

   שירות אנושיות ומקצועיות זה בדי אן איי שלהם.

   שאלות ותשובות

   שאלות על קבוצת רמות

   מהי קבוצת רמות?

   קבוצת רמות מאגדת בתוכה מספר חברות הנותנות שירותים לאוכלוסיות מיוחדות בתחומי הדיור, התעסוקה והחינוך. לקבוצה יש ניהול מרכזי אחד והיא פועלת תחת סטנדרט איכות אחד (בתו תקן ISO 9001-2015).

   לאילו אוכלוסיות קבוצות רמות נותנת שירותים?

   קבוצת רמות נותנת שירותים למגוון אוכלוסיות, בהן: אוכלוסיית מנהל מוגבלויות – אוטיזם, מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית) ושיקום, אוכלוסיית דירי רחוב ומכורים, נכי נפש וילד ונוער.

   מהו דיור חוץ ביתי?

   דיור חוץ ביתי הינו אחד השירותים שמספק משרד הרווחה במסגרת מינהל מוגבלויות לאדם המאובחן ומטופל על ידו. המגורים במסגרת דיור חוץ ביתי הינה זכות של כל אדם המאובחן כאדם עם מש"ה (מוגבלות שכלית התפתחותית), אוטיזם או שייך לאוכלוסיית השיקום. זהו שירות הכולל מגורים בבית בו יינתן לאדם עם הצרכים מיוחדים טיפול מקיף ומלווה בכל תחומי החיים הליווי הינו 24/7, כל השנה, על ידי צוות המסגרת

   איזה מסגרות קיימות?

   כיום, קיים מגוון רחב של שירותי דיור המתאימים לאנשים שונים, בין השירותים הקיימים:

   • שירותי דיור נתמך תמיכה באנשים עצמאיים למספר שעות בשבוע כל אחד על פי צרכיו.
   • מסגרת דיור קהילתית דירות בהן מתגוררים לרוב 6 דיירים, אך קיימות גם דירות עם מספר קטן יותר של דיירים בדירה.
   • הוסטלים /קבוצות דיור דירות של 7 דיירים ומעלה, מיועדות לאנשים הזקוקים ליותר מענים טיפוליים ואחרים מאלה המסוגלים לגור בדיור קהילתי.
   • מעון מסגרת דיור גדולה שבתוכה קיימות יחידות דיור שונות לקבוצות קטנות של דיירים החיים יחד. לרוב שירותי המרפאה, מטבח, מכבסה וכו' ניתנים במרוכז על ידי המעון. לכלל הדיירים במעון ניתנים שירותים פרא-רפואיים בתוך המסגרת ורמת המוגנות גבוהה יותר עבור כל דייר ודייר.
   כיצד מתקיים תהליך הקליטה?

   במסגרת מתקיימת ועדת קבלה בשיתוף שני הצדדים וניתנת הזדמנות להכיר את המקום והצוות, לעשות תיאום ציפיות ולשאול את כל השאלות העולות. במידה והמועמד לא יכול להגיע המסגרת עורכת עליו תצפית ואוספת מידע במסגרת היום שלו בהסכמת האפוטרופוס. במידה ומתקבלת הסכמה בין הצדדים כי המסגרת היא המתאימה לאותו אדם, מחליטים על תאריך קבלה.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים